Grafik komputerowy Puck, Gorzów Wlkp.
Tworzę silne marki. Od podstaw.
darmowa wycena

19 sierpnia 2021 0 komentarzy

Top 20 darmowych szablonów WordPress 2022

Internet ewoluował na przestrzeni dziesiątków lat swojego “życia” z narzędzia służącego zapisowi i wymianie informacji do ogromnych rozmiarów tzw. “hiperrzeczywistości” będącej wirtualnym rozszerzeniem współczesnego świata, obejmującym procesy gospodarcze i społeczne wszystkich narodów świata.

Top 20 darmowych szablonów WordPress 2022

Korzystanie z internetu to dziś nie przywilej, a konieczność. Jedną z jego głównych funkcji nadal jest przekaz informacji i komunikacja. Wachlarz zastosowań został jednak rozbudowany do wręcz niezliczonej ilości, a przed twórcami stanęło trudne zadanie – dostosowanie formy tej nieograniczonej przestrzeni do coraz to nowych funkcji oraz wymagań użytkowników.

Zobacz także: Pozycjonowanie strony WordPress – jak to robić samodzielnie?

WordPress – uniwersalne narzędzie

WordPress to bezpłatne, otwarte oprogramowanie służące do tworzenia witryn, blogów, czy aplikacji. Jak podają sami twórcy: 42% sieci ogólnoświatowej działa na WordPressie, co bezpośrednio pokazuje, jaką popularnością cieszy się ten system. Jego trzy główne zalety to: prostota obsługi, bezpłatna licencja i estetyka, jaką cieszą się strony budowane na tym oprogramowaniu i te właśnie cechy przede wszystkim zdecydowały o ogromnym sukcesie jaki odniósł WordPress.

Szablony – szybka i łatwa zmiana wyglądu

Dużą popularność WordPress zyskał dzięki łatwemu w obsłudze panelowi zmiany motywu. Pozwala on w szybki sposób nie tylko zmienić wygląd strony, ale również dostosować ją do wymagań i potrzeb odwiedzających. WordPress posiada katalog własnych motywów i wtyczek, z których użytkownicy mogą korzystać. Można skorzystać także z zasobów dostępnych na innych stronach (płatnych lub bezpłatnych) i zastosować zdobyty w ten sposób motyw na swojej stronie. Dzięki ogromnej społeczności skupionej wokół WordPressa możemy dziś cieszyć się wielką liczbą różnych opcji wyglądu i funkcji. Można także stworzyć motyw we własnym stylu.

Top 20 darmowych szablonów – co wybrać?

Istnieje wiele darmowych motywów, lecz jaki wybrać? Poniżej znajduje się zestawienie 20 najlepszych pod względem funkcjonalności i wyglądu szablonów podzielonych na cztery najczęściej wymieniane kategorie. W opisie znajdą Państwo każdy z powodów ich wyjątkowości.

Top 20 darmowych szablonów Wordpress 2022
Motyw Olsen light by CSSIgniter

1. Dla osób prowadzących blogi

Motywy dla osób prowadzących blogi (w tym biznesowe) to opcja, za pomocą której każdy może stworzyć interaktywną przestrzeń o szerokiej tematyce. Uniwersalność, nowoczesność i prostota – to cechy łączące wszystkie te motywy. Reprezentantami tej kategorii w zestawieniu są:

2. Do kształtowania marek osobistych

Motywy przeznaczone do kształtowania marek osobistych i prezentowania portfolio to postawienie głównie na przejrzystość, responsywność i profesjonalny wygląd. Zachęcenie do siebie klienta jest w tym przypadku najważniejszym celem, a idealnie przystosowane są do tego:

3. Dla sklepów

Motywy dla sklepów internetowych to odpowiedź na stale rozszerzający się rynek firm e-commerce. Umożliwiają one stworzenie przyjemnego sklepu internetowego zarówno osobom początkującym, jak i zaawansowanym. Szablony dające szerokie możliwości rozwoju to:

Top 20 darmowych szablonów Wordpress 2022
Motyw OceanWP

3. Dla firm

Motywy dla firm korzystających z SEO, czyli pozycjonowania stron. Jest to opcja, którą wybiera przede wszystkim biznes. To im głównie zależy na skutecznym marketingu – w tym poprzez odpowiednie konfigurowanie strony internetowej. Korzystając z tych motywów będzie to prostsze i przyjemniejsze:

Oceń artykuł:
Autor artykułu:
Copywriter z Gorzowa Wlkp. Laureat i zwycięzca ponad stu pięćdziesięciu konkursów literackich.

najnowsze artykuły

To może Cię także zainteresować

Darmowe wtyczki WordPress – TOP 15
17 września 2021 0 komentarzy

Darmowe wtyczki WordPress – TOP 15

Darmowe wtyczki WordPress to coś, co wyróżnia ten system na tle innych CMS-ów. W wersji podstawowej (bez wtyczek) jest on dość prosty i ograniczony, lecz […]

Czytaj dalej
Grafika na bloga 2022 – jak ją przygotować?
2 września 2021 0 komentarzy

Grafika na bloga 2022 – jak ją przygotować?

Aby być na bieżąco z najnowszymi trendami i mieć ogólny obraz tego, czym kierować się przy projektowaniu bloga, przeczytaj moje poprzednie artykuły o trendach w […]

Czytaj dalej
Top 20 darmowych szablonów WordPress 2022
19 sierpnia 2021 0 komentarzy

Top 20 darmowych szablonów WordPress 2022

Korzystanie z internetu to dziś nie przywilej, a konieczność. Jedną z jego głównych funkcji nadal jest przekaz informacji i komunikacja. Wachlarz zastosowań został jednak rozbudowany […]

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Social media

Zerknij także na moje profile w social mediach

Facebook

Bądź na bieżąco z nowościami z życia mojego studia graficznego. Znajdź mnie na Facebooku.

Lubię to

Instagram

Obserwuj moje konto na Instagramie. Zobacz zdjęcia i projekty, którymi dzielę się ze światem.

Obsrwuję

Darmowa wycena

Skontaktuj się ze mną i uzyskaj wycenę w 24 godziny

Masz pytania lub wątpliwości?
Porozmawiajmy o Twoim biznesie. Wycena w 24 godziny.

+48 798 929 435

Porozmawiamy o Twoim projekcie — w ciągu 24 godzin możesz liczyć na pierwszy kontakt z mojej strony.

Wycena przygotowana specjalnie dla Ciebie — przygotuję ofertę szytą na miarę, która zawierać będzie wszystkie najważniejsze czynniki.

Wspólnie stworzymy świetny projekt — po akceptacji oferty możemy rozpocząć prace nad Twoim projektem.

    Zapisz się do Newslettera

    Otrzymaj 10% rabatu na pierwsze zlecenie!


    Planujesz stworzenie strony www lub rebranding logo? A może interesujesz się grafiką i designem? Zapisz się do mojego newslettera i odbierz 10% zniżki pierwsze zlecenie.