Grafik komputerowy Puck, Gorzów Wlkp.
Tworzę silne marki. Od podstaw.
darmowa wycena

3 sierpnia 2021 0 komentarzy

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Pozycjonowanie strony WordPress – jak to robić samodzielnie?

Pozycjonowanie strony WordPress nie jest łatwym procesem i wymaga specjalistycznej wiedzy. Jeśli jednak sam chcesz wypozycjonować swoją stronę, bloga lub sklep internetowy potrzebujesz instrukcji – jak samodzielnie pozycjonować stronę internetową.

Pozycjonowanie strony WordPress – jak to robić samodzielnie?

Pozycjonowanie strony WordPress – czy da się to zrobić samodzielnie? Jakie są plusy takich działań? Oczywiście mniejsze koszty. Pozycjonując stronę we własnym zakresie, możemy zaoszczędzić nawet do kilku tysięcy złotych miesięcznie. Pamiętajmy także, że po zakończeniu naszej współpracy z agencją SEO, ta wycofa linki umieszczone na jej zapleczowych stronach. Jednak jeśli chcesz współpracować z agencją, warto znać podstawy, aby w przypadku jakichkolwiek problemów wiedzieć na co zawracać szczególną uwagę.

Zobacz także: Dlaczego pozycjonowanie strony internetowej jest ważne?

Pozycjonowanie strony WordPress

Od czego zacząć? Jest to oczywiste, ale przede wszystkim powinna powstać strona internetowa. Jeśli jeszcze jej nie założyłeś, najlepiej stworzyć ją na systemie zarządzania treścią (CMS). 

Tym samym będziesz mógł z łatwością sam dodawać oraz uzupełniać treść na stronie www. Na ten moment najbardziej popularnym CMS-em jest WordPress posiadający praktycznie nieograniczoną ilość wtyczek, które pozwalają dostosować stronę www do własnych potrzeb i indywidualnych wymagań.

Przed założeniem strony internetowej określ grupę docelową swoich klientów. Jeśli tworzysz stronę firmową Twojego biznesu, witryna www ma być przede wszystkim wizytówką Twojej firmy. Ale poza budowaniem pozytywnego wizerunku marki, strona powinna służyć do sprzedaży usług i produktów, które oferujesz.

Optymalizacja strony internetowej

Na czym polega optymalizacja strony internetowej? Działalność jaką prowadzisz dotyczy określonej tematyki. Wyszukując w Google dane usługi lub produkty wpisujemy konkretne zwroty (frazy kluczowe). Jeśli jesteś z Poznania i szukasz fryzjera, wpisujesz frazę „fryzjer Poznań”, gdy zepsuł Ci się samochód wpisujesz „warsztat samochodowy”. Tym samym ważne jest dodanie odpowiednich fraz kluczowych w podstrony Twojej witryny www. 

Dobór odpowiednich fraz kluczowych to często jeden z najważniejszych etapów pozycjonowania strony internetowej. Tym samym musisz postawić się w sytuacji swojego klienta i odpowiedzieć sobie na pytanie jaką frazę kluczową wpisze Twój klient, aby znaleźć ofertę Twojej firmy. Źle dobrane słowa kluczowe spowodują, że pozycjonowanie strony WordPress nie będzie miało sensu, ponieważ nie zwiększy się ilość klientów. A przecież oto nam w tym przypadku chodzi. W wyborze odpowiednich fraz kluczowych pomoże Ci Google Ads, gdzie z łatwością zobaczysz liczbę wyszukiwań w Google danej frazy.

Pozycjonowanie strony WordPress
Propozycja słów kluczowych na frazę grafik puck

Wprowadzenie unikalnych meta tagów Title i Description

Kolejnym, ważnym elementem skutecznej optymalizacji strony internetowej zbudowanej na systemie WordPress jest wprowadzenie unikalnych meta tagów Title. We wprowadzeniu ich pomogą Ci popularne wtyczki takie jak m.in. „All In One SEO Pack” lub „Yoast SEO”. 

Yoast SEO zapewnia najlepsze możliwości edycji Twoich meta tagów dla strony internetowej. Natomiast All in one SEO Pack posiada lepsze i większe możliwości edycji. Meta tagi title to kluczowy element w pozycjonowaniu, który powinien zawierać najważniejsze frazy kluczowe. Wiele osób, które samodzielnie pozycjonuje swoją stronę internetową zaniedbuje meta Description. Plugin Yoast SEO oceni czy długość i zawartość frazy kluczowej w Description jest optymalna.

Struktura nagłówków H1, H2, H3

Następnym aspektem o którym trzeba pamiętać, w przypadku optymalizacji strony internetowej zbudowanej na CMS WordPress jest właściwe wykorzystanie nagłówków H1, H2 oraz H3. Właściwa struktura nagłówków, z umieszczeniem w nich słów kluczowych bardzo dobrze wpłynie na pozycje naszej witryny w wyszukiwarce Google.

Jak powinna wyglądać?

Szybkość wczytywania strony internetowej

Wolne ładowanie Twojej strony jest ogromną wadą. Google niekorzystnie patrzą na wolne ładowanie strony www. Dlatego optymalizacja SEO sama w sobie nie wystarczy, aby zwiększyć odwiedziny na Twojej stronie. Powolne ładowanie strony jest nie tylko wadą pod względem SEO, ale także ze względu na korzystanie przez internautów, których uwaga spada po 7 sekundach. Gdy strona nie ładuje się w tym przedziale, wielu użytkowników po prostu szuka innych ofert. 

Twoja strona internetowa może być spowolniona z powodu kilku rzeczy. Najczęściej jest to źle skonfigurowany hosting, błędnie zakodowane wtyczki lub zbyt wiele zainstalowanych oraz nieużywanych wtyczek. 

Jeśli chcesz przyśpieszyć swoją witrynę skorzystaj z następujących wtyczek:

Podsumowanie

Dzięki tym podstawowym elementom optymalizacji, Twoja strona internetową może mieć lepszą widoczność w wyszukiwarce Google. Dodatkowo WordPress posiada wiele wtyczek i elementów, dzięki którym nie musimy mieć specjalistycznej wiedzy programistycznej.

Oceń artykuł:
5/5 - (głosów: 24)
Autor artykułu:
Fajnie, że tu jesteś. → Poznajmy się bliżej, zobacz kim jestem.

najnowsze artykuły

To może Cię także zainteresować

Jak sztuczna inteligencja rewolucjonizuje projektowanie graficzne: Przyszłość branży
19 czerwca 2023 0 komentarzy

Jak sztuczna inteligencja rewolucjonizuje projektowanie graficzne: Przyszłość branży

W dzisiejszym artykule przyjrzymy się temu, jak sztuczna inteligencja (AI) zmienia krajobraz projektowania graficznego i wpływa na branżę. Rozwój AI przynosi za sobą nowe możliwości […]

Czytaj dalej
Sztuczna Inteligencja w Grafice Komputerowej: Nowa Funkcja w Photoshop Beta
1 czerwca 2023 0 komentarzy

Sztuczna Inteligencja w Grafice Komputerowej: Nowa Funkcja w Photoshop Beta

W tym artykule skupimy się na nowej funkcji AI w programie Photoshop Beta, która wprowadza fascynujące możliwości dla projektantów grafiki. Nowa funkcja AI w Photoshop […]

Czytaj dalej
Jak zrobić backup strony WordPress?
30 kwietnia 2023 1 komentarz

Jak zrobić backup strony WordPress?

Backup strony w WordPressie to jedna z najważniejszych czynności, jaką powinien wykonywać każdy właściciel strony opartej na tej platformie. Wraz z rosnącą ilością danych, treści […]

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Social media

Zerknij także na moje profile w social mediach

Facebook

Bądź na bieżąco z nowościami z życia mojego studia graficznego. Znajdź mnie na Facebooku.

Lubię to

Instagram

Obserwuj moje konto na Instagramie. Zobacz zdjęcia i projekty, którymi dzielę się ze światem.

Obsrwuję

Darmowa wycena

Skontaktuj się ze mną i uzyskaj wycenę w 24 godziny

Masz pytania lub wątpliwości?
Porozmawiajmy o Twoim biznesie. Wycena w 24 godziny.

+48 798 929 435

Porozmawiamy o Twoim projekcie — w ciągu 24 godzin możesz liczyć na pierwszy kontakt z mojej strony.

Wycena przygotowana specjalnie dla Ciebie — przygotuję ofertę szytą na miarę, która zawierać będzie wszystkie najważniejsze czynniki.

Wspólnie stworzymy świetny projekt — po akceptacji oferty możemy rozpocząć prace nad Twoim projektem.