Grafik komputerowy Puck, Gorzów Wlkp.
Tworzę silne marki. Od podstaw.
darmowa wycena

12 sierpnia 2021 1 komentarz

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Jak sprawdzić ruch na stronie internetowej konkurencji?

Ruch na stronie internetowej naszej konkurencji możemy sprawdzić za pomocą analizy, która może być bardzo wartościowym źródłem informacji, które pozwoli na ulepszenie naszej strategii, jeśli chodzi o pozycjonowanie witryny. 

Jak sprawdzić ruch na stronie internetowej konkurencji?

Analiza ruchu na stronach internetowej naszej konkurencji może być bardzo wartościowym źródłem informacji, która pozwoli na ulepszenie naszej strategii, jeśli chodzi o pozycjonowanie witryny. Dzięki sprawdzeniu takich informacji dowiemy się między innymi jakie słowa kluczowe tworzą ruch na stronie internetowej konkurencji. Czym jest ruch na stronie internetowej oraz jakie narzędzia pozwolą Ci to sprawdzić?

Jak ręcznie sprawdzić ruch na stronie internetowej konkurencji?

Na co dzień analiza ruchu na stronach konkurencji jest wykonywana z wykorzystaniem profesjonalnych narzędzi SEO. Co jednak jeżeli nie mamy dostępu do takich programów? Szacowany ruch na stronie www konkurencji możemy zauważyć np. po liczbie fanów i polubień na firmowym fanpage’u na Facebooku, liczbie wyświetleń filmu w serwisie YouTube lub po komentarzach na firmowym blogu. Pamiętajmy jednak, że takie informacje nie są w 100% wiarygodne. Budowanie dobrego wizerunku w mediach społecznościowych, nie przekłada się całkowicie na ilość odwiedzin na stronie internetowej. 

Wielokrotnie firmy, blogerzy lub influencerzy udostępniają dane o ruchu na swojej stronie, aby zapoznali się z nimi ewentualni reklamodawcy.

Narzędzia do analizy ruchu na stronie internetowej konkurencji

W przypadku, gdy chcemy pozyskać dokładniejsze dane związane z ruchem generowanym na stronach konkurencji, powinniśmy skorzystać z profesjonalnych narzędzi SEO. W większości przypadków są to narzędzia płatne, ale zawierają one szczegółowe dane dotyczące wielu elementów, które są istotne w przypadku pozycjonowania strony internetowej.

Najbardziej szczegółowe dane oczywiście znajdziemy w Google Analytics. Inne narzędzia SEO zawierają tylko dane szacunkowe, jednak mimo wszystko są one przydatne w analizie konkurencji pod pozycjonowanie strony www.

Jakie dane warto sprawdzić? Przede wszystkim skoncentrujmy się na ruchu całościowym dla konkretnej strony, ale również sprawdźmy ruch z wyników organicznych, ruch z kampanii reklamowych Google Ads oraz ruch pochodzący z social mediów.

ruch na stronie internetowej
Analiza strony google.pl w panelu SEMSTORM

Narzędzia SEO do analizy ruchu

Na rynku jest wiele narzędzi SEO, które gwarantują profesjonalną analizę konkurencji pod kątem generowanego ruchu. Do najbardziej popularnych wśród specjalistów SEO są: SENUTO, SIMILARWEB, AHREFS, SEMSTROM oraz SEMrush.

Analiza SEO. Najważniejsze wskaźniki

Do najpopularniejszych statystyk stron www zaliczamy takie parametry jak:

Wiedza jaką uzyskamy na temat ruchu na stronie internetowej konkurencji daje nam duże możliwości. Tym samym możemy oszacować, które strategie SEO są u nas skuteczne i generują większy ruch na naszej stronie www, a do tego z łatwością możemy określić potencjał fraz kluczowych używanych przez dane przedsiębiorstwo.

Analiza konkurencji z narzędziem SENTUO

Dla przykładu analizy konkurencji pokażemy, jak wygląda to w praktyce w jednym z najpopularniejszych narzędzi SEO jakim jest SENUTO. To narzędzie zostało stworzone głównie ze względu na analizę widoczności. SENUTO przedstawia liczbę słów kluczowych, na które dana strona www jest widoczna w wyszukiwarce Google w TOP3, TOP10 i TOP50. Na podstawie tych danych przedstawia szacunkowe dane o ruchu jak i o liczbie użytkowników, którzy odwiedzają daną stronę internetową.

W SENUTO znajdziemy również raporty o tzw. „zmianach w widoczności ruchu”. Raport ten pokazuje nam sezonowość witryny, czyli ile użytkowników odwiedzą stronę internetową w zależności od konkretnej pory roku. Ponadto otrzymamy raporty ze słów kluczowych, które generują największy ruch oraz co nas najbardziej interesuje szczegółową analizę konkurencji.

W raporcie dotyczącym analizy konkurencji znajdziemy frazy kluczowe, na które widoczna jest nasza konkurencja, a nasza strona internetowa nie. Optymalizacja strony internetowej pod nowe frazy może zwiększyć ruch na Twojej witrynie. 

Raport ten pozwoli Ci przeanalizować, jak prezentujesz się na tle innych biznesów z Twojej branży. Dodatkowo pozycjonowanie strony internetowej może być jeszcze bardziej skuteczne ze względu na nowe słowa kluczowe. Narzędzia SEO to nie tylko „śledzenie konkurencji”, ale przede wszystkim możliwość jeszcze lepszej optymalizacji naszej strony www.

Podsumowanie

Analiza ruchu na stronie internetowej konkurencji pozwoli Ci lepiej pozycjonować swoją stronę, być wyżej w wynikach wyszukiwania Google i przede wszystkim zwiększyć ilość klientów. 

Jeśli chcesz pozyskać podstawowe dane firm, możesz je uzyskać na podstawie liczb na YouTubie lub w mediach społecznościowych. Narzędzia SEO jednak pozwolą Ci na uzyskanie lepszych i szczegółowych danych na witrynach konkurencji. Sprawdzisz jakie frazy kluczowe i podstrony tworzą ruch na stronie konkurenta.

Oceń artykuł:
5/5 - (głosów: 13)
Autor artykułu:
Fajnie, że tu jesteś. → Poznajmy się bliżej, zobacz kim jestem.

najnowsze artykuły

To może Cię także zainteresować

Jak sztuczna inteligencja rewolucjonizuje projektowanie graficzne: Przyszłość branży
19 czerwca 2023 0 komentarzy

Jak sztuczna inteligencja rewolucjonizuje projektowanie graficzne: Przyszłość branży

W dzisiejszym artykule przyjrzymy się temu, jak sztuczna inteligencja (AI) zmienia krajobraz projektowania graficznego i wpływa na branżę. Rozwój AI przynosi za sobą nowe możliwości […]

Czytaj dalej
Sztuczna Inteligencja w Grafice Komputerowej: Nowa Funkcja w Photoshop Beta
1 czerwca 2023 0 komentarzy

Sztuczna Inteligencja w Grafice Komputerowej: Nowa Funkcja w Photoshop Beta

W tym artykule skupimy się na nowej funkcji AI w programie Photoshop Beta, która wprowadza fascynujące możliwości dla projektantów grafiki. Nowa funkcja AI w Photoshop […]

Czytaj dalej
Jak zrobić backup strony WordPress?
30 kwietnia 2023 1 komentarz

Jak zrobić backup strony WordPress?

Backup strony w WordPressie to jedna z najważniejszych czynności, jaką powinien wykonywać każdy właściciel strony opartej na tej platformie. Wraz z rosnącą ilością danych, treści […]

Czytaj dalej

Jedna odpowiedź do “Jak sprawdzić ruch na stronie internetowej konkurencji?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Social media

Zerknij także na moje profile w social mediach

Facebook

Bądź na bieżąco z nowościami z życia mojego studia graficznego. Znajdź mnie na Facebooku.

Lubię to

Instagram

Obserwuj moje konto na Instagramie. Zobacz zdjęcia i projekty, którymi dzielę się ze światem.

Obsrwuję

Darmowa wycena

Skontaktuj się ze mną i uzyskaj wycenę w 24 godziny

Masz pytania lub wątpliwości?
Porozmawiajmy o Twoim biznesie. Wycena w 24 godziny.

+48 798 929 435

Porozmawiamy o Twoim projekcie — w ciągu 24 godzin możesz liczyć na pierwszy kontakt z mojej strony.

Wycena przygotowana specjalnie dla Ciebie — przygotuję ofertę szytą na miarę, która zawierać będzie wszystkie najważniejsze czynniki.

Wspólnie stworzymy świetny projekt — po akceptacji oferty możemy rozpocząć prace nad Twoim projektem.

    Zapisz się do Newslettera

    Otrzymaj 10% rabatu na pierwsze zlecenie!


    Planujesz stworzenie strony www lub rebranding logo? A może interesujesz się grafiką i designem? Zapisz się do mojego newslettera i odbierz 10% zniżki pierwsze zlecenie.