Grafik komputerowy Puck, Gorzów Wlkp.
Tworzę silne marki. Od podstaw.
darmowa wycena

31 maja 2021 0 komentarzy

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Skąd brać zdjęcia na stronę internetową?

Jeśli tworzysz lub prowadzisz stronę internetową, bloga albo udzielasz się w social mediach na pewno nie raz szukałeś w przestrzeni internetowej fotografii, które idealnie pasowałby do tworzonego przez Ciebie materiału. W tym artykule przedstawimy Tobie, gdzie znaleźć najlepsze zdjęcia i na co zwrócić uwagę, aby nie naruszyć praw autorskich.

Skąd brać zdjęcia na stronę internetową?

Skąd brać zdjęcia na stronę internetową? Fotografie są istotnym elementem strony internetowej i są bardzo potrzebne. Stosowane są głównie z powodu uzupełnienia treści. Zdjęcia utwierdzają również odbiorców Twojej stron, że dany artykuł jest o tematyce, która go interesuje. Fotografie tworzą odpowiedni klimat i potrafią wywoływać konkretne emocje.

Wiele badań wskazuje na to, że lepiej zapamiętujemy treści przedstawione na fotografii niż sam tekst. Kolejnym ważnym argumentem za korzystaniem ze zdjęć na stronach www jest argument wizualny. Nasz serwis, który posiada zdjęcia jest po prostu ładniejszy, a sam artykuł z dodanymi zdjęciami o podobnej tematyce jest atrakcyjniejszy dla naszego odbiorcy.

Gdzie znaleźć dobre zdjęcia na stronę internetową?

Jeśli zamierzasz stworzyć lub zlecić wykonanie profesjonalnej witryny internetowej i dysponujesz budżetem zastanów się nad zatrudnieniem grafika, który w sposób profesjonalny przygotuje identyfikacje wizualną Twojej marki. Kolejnym pomysłem może być zlecenie wykonania zdjęć fotografowi, który odsprzeda Ci zdjęcia wraz z prawami autorskimi. W tym przypadku będziesz miał do wykorzystania unikatowe obrazowy, które idealnie będą pasować do Twojego tekstu.  

Jeśli żadne z wymienionych przez nas wyżej rozwiązań nie wchodzi z wielu powodów w grę, to idealnym rozwiązaniem jest skorzystaniem z tzw. serwisu stockowego (bank zdjęć). Znajdziesz tam zarówno fotografie płatne jak i te darmowe, które możesz umieścić na swoją stronę internetowego lub blogu.

Najlepsze darmowe banki zdjęć

Pixabay.com

Jest to prawdopodobnie jeden z najpopularniejszych darmowych banków zdjęć oraz filmów. Bank zawiera ponad milion darmowych fotografii, których możesz bez problemów użyć do celów komercyjnych (licencja CC0). Strona posiada kilka wersji językowych. Związku z tym, że jest to najpopularniejsza baza istnieje możliwość, że wielu twórców już użyło danego zdjęcia, dlatego unikaj fotografii, którą w jakiś sposób możesz kojarzyć.

Unsplash.com

Kolejny jeden z bardziej popularnych serwisów z darmowymi zdjęciami. Bank posiada ponad milion fotografii, również na licencji CC0. Zdjęcia są dodawane przez ponad 150 tysięcy fotografów, którzy na co dzień współpracują z serwisem. W znalezieniu idealnej fotografii do naszego tekstu ułatwia łatwy i przejrzysty podział na kategorię.

Pexels.com

Pexels jest kolejnym ogromnym bankiem zdjęć, który pozwala każdemu na udostępnienie dowolnej fotografii w jakikolwiek sposób. Dodatkowo serwis ułatwia fotografom możliwość przesyłania własnej twórczości. 

Pamiętaj, aby przed opublikowaniem zdjęcia bazy stockowej upewnić się ma postawie jakiej licencji serwis udostępnia fotografie.

Najlepsze płatne banki zdjęć

Płatne banki zdjęć oferują swoim użytkownikom większy wybór fotografii w różnych rozmiarach i rozdzielczościach. W płatnych bazach znajdziemy również zdjęcia unikatowe, które tylko Ty będziesz posiadał na swojej stronie internetowej. 

Skąd brać zdjęcia na stronę internetową?

Adobe Stock

Adobe Stock to aktualnie najlepsza płatna baza wszelkich zdjęć, ilustracji, grafik 3D, grafik wektorowych, szablonów i filmów. Marka ta powstała na bazie dawnego serwisu Fotolia, który został kupiony przez firmę Adobe. Aby otrzymać dostęp do bazy zdjęć trzeba wykupić płatną subskrypcję, miesięczną lub roczną. Najtańsza opcja to 10 standardowych zdjęć za 29,99 euro miesięcznie.

Shutterstock.com

Shutterstock to lider na rynku wśród zdjęć stockowych. Obecnie agencja posiada w swojej bogatej bazie ponad 340 milionów obrazów. Marka szczególną uwagę przykłada do osób z jakimi współpracuje i bardzo mocno dba o jakość wszystkich zdjęć zamieszczanych w serwisie. Najtańsza subskrypcja to 10 standardowych obrazów za 29 euro miesięcznie.

Dreamstime.com

Dreamstime to jedna z wiodących agencji na rynku zdjęć stockowych. Dla firmy liczy się przede wszystkim jakość dostępnych w serwisie treści. Bank zdjęć Dreamstime cieszy się niesłabnącą popularnością, zarówno wśród zwykłych użytkowników jak i również wśród fotografów, oferując sprzedającym wysokie prowizje sięgające w granicach od 50 do 80% z każdej transakcji.

Licencje 

Czym jest licencja? To nic innego jak specjalna umowa, dzięki której będziesz mógł korzystać z danego utworu, w tym przypadku ze zdjęcia. Autor danej fotografii powinien wyrazić zgodę na jej użycie lub zrzec się swoich praw i udostępnić zdjęcie do domeny publicznej.

Tym samym banki zdjęć, płatne jak i te darmowe udostępniają użytkownikom swoje obrazy na podstawie różnych licencji. Pobierając zdjęcie na swój komputer, godzisz się na ich wykonanie. Najczęściej występujące licencje to:

Podsumowanie

Korzystając z banków szukaj takich fotografii, które są jak najbardziej autentyczne. Zdjęcia typowo stockowe, które coraz częściej stają się internetowymi memami mogą spowodować obniżenie zaufania wśród użytkowników do Twojej strony internetowej.

Oceń artykuł:
Oceń ten artykuł, bądź pierwszy!

Tagi:

Udostępnij: Facebook, LinkedIn

Autor artykułu:
Fajnie, że tu jesteś. → Poznajmy się bliżej, zobacz kim jestem.

najnowsze artykuły

To może Cię także zainteresować

Jak sztuczna inteligencja rewolucjonizuje projektowanie graficzne: Przyszłość branży
19 czerwca 2023 0 komentarzy

Jak sztuczna inteligencja rewolucjonizuje projektowanie graficzne: Przyszłość branży

W dzisiejszym artykule przyjrzymy się temu, jak sztuczna inteligencja (AI) zmienia krajobraz projektowania graficznego i wpływa na branżę. Rozwój AI przynosi za sobą nowe możliwości […]

Czytaj dalej
Sztuczna Inteligencja w Grafice Komputerowej: Nowa Funkcja w Photoshop Beta
1 czerwca 2023 0 komentarzy

Sztuczna Inteligencja w Grafice Komputerowej: Nowa Funkcja w Photoshop Beta

W tym artykule skupimy się na nowej funkcji AI w programie Photoshop Beta, która wprowadza fascynujące możliwości dla projektantów grafiki. Nowa funkcja AI w Photoshop […]

Czytaj dalej
Jak zrobić backup strony WordPress?
30 kwietnia 2023 1 komentarz

Jak zrobić backup strony WordPress?

Backup strony w WordPressie to jedna z najważniejszych czynności, jaką powinien wykonywać każdy właściciel strony opartej na tej platformie. Wraz z rosnącą ilością danych, treści […]

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Social media

Zerknij także na moje profile w social mediach

Facebook

Bądź na bieżąco z nowościami z życia mojego studia graficznego. Znajdź mnie na Facebooku.

Lubię to

Instagram

Obserwuj moje konto na Instagramie. Zobacz zdjęcia i projekty, którymi dzielę się ze światem.

Obsrwuję

Darmowa wycena

Skontaktuj się ze mną i uzyskaj wycenę w 24 godziny

Masz pytania lub wątpliwości?
Porozmawiajmy o Twoim biznesie. Wycena w 24 godziny.

+48 798 929 435

Porozmawiamy o Twoim projekcie — w ciągu 24 godzin możesz liczyć na pierwszy kontakt z mojej strony.

Wycena przygotowana specjalnie dla Ciebie — przygotuję ofertę szytą na miarę, która zawierać będzie wszystkie najważniejsze czynniki.

Wspólnie stworzymy świetny projekt — po akceptacji oferty możemy rozpocząć prace nad Twoim projektem.