Grafik komputerowy Puck, Gorzów Wlkp.
Tworzę silne marki. Od podstaw.
darmowa wycena

14 czerwca 2021 0 komentarzy

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Jak zwiększyć ruch na stronie internetowej?

Strona internetowa Twojej firmy miała być głównym źródłem sprzedaży, a na ten moment jest tylko kosztem? Zwiększenie ruchu na stronie www na początek może wydawać się niemożliwe. W tym artykule przedstawię Tobie skuteczne metody, a przede wszystkimi takie, które nie wymagają ogromnego budżetu, aby zwiększyć ruch na Twojej witrynie.

Jak zwiększyć ruch na stronie internetowej?

W momencie, gdy uruchamiasz swoją stronę internetową obowiązkową czynnością jest zainstalowanie Google Analytics lub innego narzędzia, które pozwoli śledzić ruch na stronie. Tym samym będziesz wiedział czy Twoja witryna jest odwiedzana przez użytkowników.

Pozyskanie ruchu na naszą stronę internetową możemy uzyskać przez kilka źródeł, między innymi z witryn odsyłających oraz mediów społecznościowych. Najlepszą i najbardziej efektywną metodą jest pozyskiwanie ruchu z kilku źródeł.

Pozycjonowanie strony internetowej 

Pozycjonowanie strony internetowej (SEO) jest najskuteczniejszym sposobem na pozyskanie ruchu na naszą witrynę. Na czym polega pozycjonowanie? W skrócie polega ono na działaniach optymalizacyjnych na Twojej stronie oraz poza nią (on-site i off-site). Dzięki temu strona internetowa będzie pojawiała się na coraz wyższych pozycjach w wyszukiwarce Google i tym samym, będziesz docierał do szerszej grupy użytkowników. Najlepsze efekty można uzyskać korzystając z usług profesjonalnej agencji SEO.

Czytaj także: Najważniejsze cechy strony internetowej

Warto pamiętać, że pozycjonowanie strony internetowej to długotrwały proces i na efekty awansu w Google trzeba poczekać. Pozycjonowanie musi być regularne, aby zachować wszystkie wypracowane już efekty. 

Jeśli jednak Twój budżet nie pozwala na współpracę z profesjonalną agencją SEO możesz samodzielnie sprawić, że strona www, będzie znajdowała się w Google. Jest to między innymi tworzenie dobrych i wartościowych artykułów. W tym przypadku warto skorzystać z narzędzi do wyszukiwania fraz kluczowych, które będą związane z Twoim biznesem. Pomoże tobie w tym Google Trends.   

Kampania Google Ads 

Google Ads daje ogromne możliwości dotarcia do potencjalnych nowych klientów. Aby taka kampania była skuteczna dla Twojego biznesu i strony internetowej ważną kwestią jest odpowiednia konfiguracja oraz dobre treści reklam, prawidłowy dobór strony docelowej i budżet. Jeśli te wszystkie punkty zostaną dobrze połączone, Twoja reklama będzie pracować na odwiedziny natychmiast po rozpoczęciu kampanii. 

ruch na stronie
Popularność frazy: Mistrzostwa świata w piłce nożnej mężczyzn

Ponadto Google Ads oferuje reklamę w sieci reklamowej, w której znajdują się popularne serwisy newsowe, portale oraz blogi internetowe. Dobra konfiguracja kampanii pozwoli dotrzeć do ogromnej ilości odbiorców.

Kampania Facebook Ads

Jeśli rozpoczynasz swoją przygodę w reklamowaniu swojej strony internetowej warto na początek zdecydować się na kampanię Facebook Ads. Ta forma reklamy w porównaniu z Google Ads jest zdecydowania tańsza i łatwiejsza dla początkujących. Ryzyko tzw. „przepalenia budżetu” jest również mała, ponieważ będziesz działać na bardzo małych budżetach.

Dzięki reklamom na tym popularnym serwisie społecznościowym zbudujesz popularność swojej marki oraz pozyskasz nowych klientów lokalnych. Reklama na Facebooku dzięki dobremu kierowaniu na lokalizacje pozwala na kontakt z klientem, który jest w pobliżu.

Social media marketing 

Tworzenie wartościowych treści np. na Twój firmowy fanpage z linkiem do strony internetowej może być dobrą taktyką, aby zwiększyć ruch na stronie. Jednak w tym przypadku istotną kwestią jest Twoje zaangażowanie i systematyczność. Warto pamiętać, że użytkownicy wejdą na Twoją stronę www tylko w przypadku, gdy zainteresujesz ich swoją ofertą w atrakcyjny sposób. 

Nie koncertujmy się tylko na Facebooku, ale także na innych portalach. W zależności od medium z jakiego będziemy korzystać, treści na każdym z nich powinny być odpowiednie do tematyki serwisu. W przypadku LinkedIn liczą się treści o profilu stricte biznesowym. Natomiast na Pintereście lub Instagramie liczą się materiały graficzne.

Content marketing oraz video marketing

Content marketing to nie tylko pisanie wartościowych tekstów na bloga firmowego, ale również tworzenie materiałów, które dotrą do odpowiedniego odbiorcy. Mowa w tym przypadku o współpracy z mediami, reklamach lub działaniach w mediach społecznościowych. W przypadku video marketingu koncentrujemy się głównie na aktywności na portalu YouTube, który ciągle jest najpopularniejszym serwisem video i nic nie wskazuje na to, że w przyszłości się to zmieni. Pamiętajmy jednak, że w serwisie YouTube liczą się również wartościowe materiały. Jest to dobry sposób na uzyskanie ruchu na stronie internetowej, ale także dodatkowa forma reklamy.

E-mail marketing 

Jest to coraz bardziej zapominania forma pozyskania klientów i odwiedzin na stronie, ale ciągle skuteczna. Maila ma każdy, każdy z niego korzysta i ciągle będzie korzystał. Nieważne, ile nowych portali społecznościowych pojawi się na rynku, to e-mail ciągle będzie się liczył. Gdy stworzymy bazę maili, na którą np. zapiszą się nasi użytkownicy możemy stworzyć systematyczny newsletter z najnowszymi ofertami dla naszych klientów. W porównaniu z Facebookiem, który sam decyduje co chce nam wyświetlać, to w przypadku maili to nasz odbiorca zdecyduje się czy chce przeczytać naszą ofertę.

Podsumowanie 

Strona internetowa sama nie wypromuje się. Warto łączyć wszystkie przedstawione przez nas formy marketingu. Tym samym Twój biznes będzie się rozwijał.

Oceń artykuł:
5/5 - (głosów: 7)
Autor artykułu:
Fajnie, że tu jesteś. → Poznajmy się bliżej, zobacz kim jestem.

najnowsze artykuły

To może Cię także zainteresować

Jak sztuczna inteligencja rewolucjonizuje projektowanie graficzne: Przyszłość branży
19 czerwca 2023 0 komentarzy

Jak sztuczna inteligencja rewolucjonizuje projektowanie graficzne: Przyszłość branży

W dzisiejszym artykule przyjrzymy się temu, jak sztuczna inteligencja (AI) zmienia krajobraz projektowania graficznego i wpływa na branżę. Rozwój AI przynosi za sobą nowe możliwości […]

Czytaj dalej
Sztuczna Inteligencja w Grafice Komputerowej: Nowa Funkcja w Photoshop Beta
1 czerwca 2023 0 komentarzy

Sztuczna Inteligencja w Grafice Komputerowej: Nowa Funkcja w Photoshop Beta

W tym artykule skupimy się na nowej funkcji AI w programie Photoshop Beta, która wprowadza fascynujące możliwości dla projektantów grafiki. Nowa funkcja AI w Photoshop […]

Czytaj dalej
Jak zrobić backup strony WordPress?
30 kwietnia 2023 1 komentarz

Jak zrobić backup strony WordPress?

Backup strony w WordPressie to jedna z najważniejszych czynności, jaką powinien wykonywać każdy właściciel strony opartej na tej platformie. Wraz z rosnącą ilością danych, treści […]

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Social media

Zerknij także na moje profile w social mediach

Facebook

Bądź na bieżąco z nowościami z życia mojego studia graficznego. Znajdź mnie na Facebooku.

Lubię to

Instagram

Obserwuj moje konto na Instagramie. Zobacz zdjęcia i projekty, którymi dzielę się ze światem.

Obsrwuję

Darmowa wycena

Skontaktuj się ze mną i uzyskaj wycenę w 24 godziny

Masz pytania lub wątpliwości?
Porozmawiajmy o Twoim biznesie. Wycena w 24 godziny.

+48 798 929 435

Porozmawiamy o Twoim projekcie — w ciągu 24 godzin możesz liczyć na pierwszy kontakt z mojej strony.

Wycena przygotowana specjalnie dla Ciebie — przygotuję ofertę szytą na miarę, która zawierać będzie wszystkie najważniejsze czynniki.

Wspólnie stworzymy świetny projekt — po akceptacji oferty możemy rozpocząć prace nad Twoim projektem.