Grafik komputerowy Puck, Gorzów Wlkp.
Tworzę silne marki. Od podstaw.
darmowa wycena

20 maja 2021 0 komentarzy

Najważniejsze cechy strony internetowej

Zainteresowanie i powodzenia strony internetowej zależy od wielu czynników. Każda witryna powinna być stworzona w określonym celu, dlatego warto pamiętać o kilku istotnych elementach takich jak opis działalności Twojej firmy, czytelna oferta i nieskomplikowana budowa.

Najważniejsze cechy strony internetowej

Pamiętajmy, że internet to doskonały sposób na promocję Twojego biznesu, a strona internetowa musi być najlepszą wizytówką działalności. W tym artykule przedstawimy jakie cechy powinna mieć dobra strona internetowa?

Czytaj także: Jak przyśpieszyć działanie strony na WordPress?

Jakie są najważniejsze cechy strony internetowej?

Tworzenie stron internetowych to bardzo pracochłonny proces. Bardzo ważne w tym przypadku jest to, aby powierzyć te zadanie odpowiedniej osobie, która przygotuje nam profesjonalną witrynę. Ważnym aspektem jest również wybranie chwytliwej domeny i czy będzie ona kojarzona z naszą marką, produktami i usługami.

Skoncentrujmy się również na bezpieczeństwie, głównie jeśli chodzi o dane osobowe. Oprócz RODO, zadbajmy przy tworzeniu nowej strony internetowej o zabezpieczeniu jej certyfikatem SSL oraz dodaniu polityki prywatności. Kolejnym ważnym aspektem jest optymalizacja strony internetowej. Dla każdego ważną rzeczą jest wysoka pozycja w wynikach wyszukiwarki Google, dlatego tym samym dopasujmy słowa kluczowe, które wpłyną na pozycjonowanie (SEO).

Jak powinna wyglądać dobrze zaprojektowana strona internetowa?

Poniżej przedstawiamy dodatkowe opcje jakimi powinna charakteryzować się idealna strona internetowa, która nie tylko przyciągnie uwagę Twojego przyszłego klienta, ale która spowoduje, że skorzysta z usług jakie oferujesz.

1. Szybkość ładowania strony internetowej

Według badań przeprowadzonych przez firmę Google około 80% użytkowników przyznaje, że rezygnuje z ewentualnego zakupu, gdy są niezadowoleni z szybkości ładowania się strony internetowej. Tym samym każda sekunda jest ważna, dlatego przy optymalizacji swojej witryny zadbaj o szybkość ładowania strony internetowej. 

Dodatkowo jest to jeden z ważnych czynników, który wpływa na pozycje w wyszukiwarce Google. Internauci nie chcą czekać na załadowanie się strony. Gdy będzie to trwało długo wybiorą inną firmę. Szukając informacji o Twoich produktach chcą uzyskać je jak najszybciej.

2. Przyjazna szata graficzna

Szata graficzna to pierwsza rzecz jaką widzi użytkownik odwiedzający stronę internetową. Przy projektowaniu strony unikaj zbyt dużej palety barw oraz skoncentruj się na przyjaznych kolorach i przemyślanych grafikach. Wybierz od dwóch do czterech przyjaznych dla oka kolorów. Istotną kwestią jest to, aby czcionka i jej wielkość były czytelne. Ogranicz również wszelkie animacje lub wirtualne gadżety, które są już reliktem przeszłości na stronach internetowych, dodatkowo powodują wolniejsze ładowanie.

3. Metoda trzech kliknięć 

Czym jest zasada trzech kliknięć? Według tej metody użytkownik odwiedzający stronę internetową powinien otrzymać interesującą go informację w maksymalnie trzech kliknięciach. Bazuje ona na tezie, że internauta chce szybkiej odpowiedzi na jego pytania. W innym przypadku opuszcza serwis. Zasada ta jest szczególnie ważna w przypadku sklepów internetowych.

4. Informacja kontaktowe 

Jednym z najważniejszych szczegółów na stronie internetowej są dane kontaktowe. Numer telefonu, adres e-mail lub formularz kontaktowy powinny być łatwe do odszukania przez użytkowników. Warto przy projektowaniu serwisu umieścić dane kontaktowe i wprowadzić je w kod strony, a nie przedstawiać ich jako grafiki. Twój klient powinien mieć możliwość wszelkiego zaznaczania, skopiowania lub kliknięcia, aby wysłać do ciebie wiadomość szybko i wygodnie.

5. Wersja mobilna strony internetowej 

Przeglądanie internetu na urządzeniach mobilnych takich jak smartfony czy tablety jest już codziennością. Na telefonie komórkowym spędzamy czasami więcej czasu niż przed komputerem i to właśnie na mobilnych wersjach strony podejmujemy różne decyzje jak np. zakupy. Tworząc stronę skoncentrujmy się na przyjaznej wersji mobilnej.

6. Kluczowe informacje

Pamiętajmy, że użytkownicy chcą szybko poznać odpowiedź na nurtujące ich pytania. Na swojej stronie internetowej unikaj zbyt długich tekstów zbitych w jeden akapit. Zawrzyjmy tylko te informacje, które są najważniejsze. Warto dodać krótki slogan, który streści np. to czym Twoja branża się zajmuje. Każda branża to także inne informacje w serwisie. Jeśli prowadzisz restaurację pamiętaj o dodaniu zakładki z menu i cennikiem. Jeśli prowadzisz sklep internetowy skoncentruj się na unikatowym tekście. Plagiat spowoduje słabe pozycjonowanie w wyszukiwarce Google.

7. Integracja strony internetowej z mediami społecznościowymi 

Integracja naszej strony www z różnego rodzaju portalami społecznościowymi da nam ogromne efekty w promowaniu naszego biznesu. Na takich portalach jak Facebook, Instagram, Twitter lub Linkedin jest wielu potencjalnych klientów. Istnienie naszej firmy w social mediach znacznie zwiększy szansę na odnalezienie naszej firmowej strony internetowej. Integracja strony internetowej z mediami społecznościowymi da również pozytywny wpływ na pozycjonowanie (SEO). Zwiększysz grono swoich potencjalnych klientów. Pamiętaj jednak o stałym dodaniu treści i aktywności na takich portalach, aby stale utrzymywać kontakt z odbiorcami.

Podsumowanie 

Stworzenie idealnej strony internetowej to ogrom pracy, od której zależy jak zostaniemy zapamiętani przez naszych użytkowników. Pamiętaj, że jeśli nie masz swojej strony internetowej w XXI wieku to tak jakby Twój biznes nie istniał. Najważniejsze jest pierwsze wrażenie.

Oceń artykuł:
Oceń ten artykuł, bądź pierwszy!

Tagi:

Udostępnij: Facebook, LinkedIn

Autor artykułu:
Fajnie, że tu jesteś. → Poznajmy się bliżej, zobacz kim jestem.

najnowsze artykuły

To może Cię także zainteresować

Motyw Divi — wady i zalety
3 maja 2022 0 komentarzy

Motyw Divi — wady i zalety

Jakie narzędzie, które umożliwiłoby stworzenie nowoczesnej, eleganckiej i płynnie działającej witryny internetowej wybrać? To pytanie, które zadają sobie zarówno osoby prywatne, jak i zawodowi projektanci […]

Czytaj dalej
Kim jest webmaster?
19 kwietnia 2022 1 komentarz

Kim jest webmaster?

Każda nowoczesna firma musi być obecna w Internecie, aby mogła rozwijać się i zwiększać swoje zyski. Samo posiadanie social media nie wystarczy, aby wygrać z […]

Czytaj dalej
Czy grafik komputerowy musi umieć rysować?
9 kwietnia 2022 0 komentarzy

Czy grafik komputerowy musi umieć rysować?

Współcześnie zawód grafika kojarzy się z tworzeniem grafiki za pomocą nowoczesnych narządzi cyfrowych. Umiejętność pracy z komputerem i tworzenia pięknych obrazów, wywołujących u odbiorcy określone emocje, […]

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Social media

Zerknij także na moje profile w social mediach

Facebook

Bądź na bieżąco z nowościami z życia mojego studia graficznego. Znajdź mnie na Facebooku.

Lubię to

Instagram

Obserwuj moje konto na Instagramie. Zobacz zdjęcia i projekty, którymi dzielę się ze światem.

Obsrwuję

Darmowa wycena

Skontaktuj się ze mną i uzyskaj wycenę w 24 godziny

Masz pytania lub wątpliwości?
Porozmawiajmy o Twoim biznesie. Wycena w 24 godziny.

+48 798 929 435

Porozmawiamy o Twoim projekcie — w ciągu 24 godzin możesz liczyć na pierwszy kontakt z mojej strony.

Wycena przygotowana specjalnie dla Ciebie — przygotuję ofertę szytą na miarę, która zawierać będzie wszystkie najważniejsze czynniki.

Wspólnie stworzymy świetny projekt — po akceptacji oferty możemy rozpocząć prace nad Twoim projektem.

    Zapisz się do Newslettera

    Otrzymaj 10% rabatu na pierwsze zlecenie!


    Planujesz stworzenie strony www lub rebranding logo? A może interesujesz się grafiką i designem? Zapisz się do mojego newslettera i odbierz 10% zniżki pierwsze zlecenie.