Grafik komputerowy Puck, Gorzów Wlkp.
Tworzę silne marki. Od podstaw.
darmowa wycena

2 lipca 2021 0 komentarzy

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dlaczego pozycjonowanie strony internetowej jest ważne?

Każdy współczesny biznes musi posiadać własną stronę internetową, ale to już nie wystarcza. Aby istnieć w internecie, a przede wszystkim w najpopularniejszej wyszukiwarce Google ważne jest pozycjonowanie. Pozycjonowanie stron internetowych w wyszukiwarce Google jest istotnym, ale często zapominanym elementem marketingu. W tym artykule przedstawię Tobie, dlaczego pozycjonowanie stron internetowych jest ważne dla Twojego biznesu.

Dlaczego pozycjonowanie strony internetowej jest ważne?

SEO (Search Engine Optimalization) jest coraz popularniejszym oraz jednym z ważniejszych narzędzi do zwiększenia ruchu na naszej stronie internetowej. Dzięki różnego rodzaju działaniom na stronie internetowej takich jak m.in. optymalizacja witryny, możemy dostosować kod strony www do specjalnego algorytmu Google. Tym samym poprawimy swój wynik wyszukiwania na frazy kluczowe, które nas najbardziej interesują.

Pozycjonowanie strony internetowej (SEO) wchodzi w skład marketingu zintegrowanego. Marketing zintegrowany to zbiór działań reklamowych, które możemy przeprowadzić prowadząc swój biznes również w internecie. Oprócz SEO powinniśmy zadbać także o content marketing, social media oraz marketing szeptany. Każde te działanie ma jeden cel, aby zwiększyć ruch na naszej stronie internetowej.

Jakie są korzyści niesie za sobą pozycjonowanie strony internetowej?

Google jest głównym narzędziem z którego korzystają klienci, aby znaleźć informację o interesujących ich produktach lub usługach. Główną korzyścią z pozycjonowania Twojej strony internetowej jest widoczność. Im wyżej Twoja strona www znajdzie w wynikach Google, tym większa szansa, że Twój potencjalny klient będzie mógł skorzystać z Twoich usług.

Według danych z 2019 roku przedstawionych przez firmę StatCounter ponad 98% użytkowników internetu w Polsce korzysta z wyszukiwarki Google.

StatCounter

Pamiętajmy, że pozycjonowanie strony internetowej to długotrwały proces i awans na pierwsze miejsce w wynikach Google nie dzieje się z dnia na dzień. Jeśli na Twojej stronie nie działy się żadne działania pozycjonujące, na znaczące efekty będziesz musiał poczekać. SEO daje ogromne korzyści dla małych przedsiębiorstw, które dopiero się rozwijają. Pozycjonowanie pozwoli Ci zbudować widoczność biznesu na lata. SEO to jednak żadna tajemnica. Nawet dla większych graczy, którzy dysponują dużymi budżetami. Twoja konkurencja na pewno pozycjonuje swoją stronę internetową, dlatego ważne jest to, aby ciągle walczyć o swoją pozycję w Google.

Działania pozycjonujące obejmują również wspominany przez nas wcześniej content marketing, czyli tworzenie wartościowych treści na Twoją stronę. Użytkownicy Google szukają fraz na które chcą szybko znaleźć odpowiedź. Dlatego pamiętajmy, aby tworzyć artykuły merytoryczne. SEO pozwoli Ci osiągnąć wizerunek eksperta w swojej dziedzinie, a klienci zauważą, że posiadasz wiedzę i jesteś kompetentną osobą i tym samym rozpoczną z Tobą współpracę.

Lokalne pozycjonowanie strony internetowej 

Firma Google już od kilku lat prezentuje swoim użytkownikom wyniki bazujące na geolokalizacji. Za przykład dajmy słowo kluczowe „agencja reklamowa” bez wpisania miasta, które nas interesuje. Google od razu, na podstawie Twojej lokalizacji przedstawi wyniki z Twojego miasta. 

pozycjonowanie strony internetowej
Hasło agencja reklamowa wpisana w Google

SEO lokalne jest istotnym elementem dla firm, które liczą na turystów, którzy będąc w podróży szukają konkretnych miejsc w danej miejscowości. Podstawowym elementem promocji biznesu na rynku lokalnym jest stworzenie wizytówki Google Moja Firma. Wizytówka ta nie wpływa na pozycję naszej strony internetowej w Google jednak dzięki niej wygenerujesz większy ruch na swojej stronie oraz zwiększysz świadomość marki. 

Gdy zdecydujesz się na stworzenie wizytówki Google Moja Firma pamiętaj o szczegółowej optymalizacji takiej jak:

  1. Nazwa, adres, numer telefonu (NAP – Name, Address, Phone Number)
  2. Godziny otwarcia, z uwzględnieniem szczegółowych informacji o zamknięciu Twojej firmy np. podczas świąt wolnych od pracy;
  3. Zdjęcia;

Pozycjonowanie lokalne jest o wiele tańsze niż pozycjonowanie globalne (tzw. szerokie). W tym przypadku warto przemyśleć jakie słowa kluczowe są dla Ciebie istotne. Dobra agencja SEO, z którą rozpoczniesz współpracę podpowie Ci jaki sposób pozycjonowania będzie najbardziej odpowiedni dla Twojego biznesu i wyników w wyszukiwarce Google.

Zakazane praktyki SEO

Wspomnieliśmy wcześniej, że pozycjonowanie to długotrwały proces i wymaga systematycznej i cierpliwej pracy. Zbyt pochopne działania mogą spowodować wiele negatywnych skutków. Dlatego warto przestrzegać się zakazanych praktyk SEO, które mogą skutkować w ostateczności banem od Google.

Google nakłada kary za notoryczne stosowane zakazanych przez nich praktyk SEO. Wystarczy poznać kilka zasad i tym samym ograniczysz ryzyko ewentualnego bana, który spowoduje, że Twoja strona nie będzie wyświetlana w wynikach wyszukiwarki.

Google w swoim specjalnym poradniku pokazuje cały pakiet działań, które są uznane za zakazane:

  1. Kopiowanie treści z innych stron (duplikat);
  2. Tworzenie stron internetowych, które zawierają małą liczbę treści;
  3. Wypełnianie stron internetowych frazami kluczowymi, które nie mają przełożenia z tematyką witryny;
  4. Linki w komentarzach (spam);

Podsumowanie 

Pozycjonowanie stron internetowych da Twojemu biznesowi realny zysk. Systematyczny awans w wynikach wyszukiwania pozwoli dotrzeć Tobie to większej liczby potencjalnych klientów. Im wyżej będziesz w Google, tym Twój biznes będzie się lepiej rozwijał. 

Oceń artykuł:
5/5 - (głosów: 14)

Tagi:

Udostępnij: Facebook, LinkedIn

Autor artykułu:
Fajnie, że tu jesteś. → Poznajmy się bliżej, zobacz kim jestem.

najnowsze artykuły

To może Cię także zainteresować

Jak sztuczna inteligencja rewolucjonizuje projektowanie graficzne: Przyszłość branży
19 czerwca 2023 0 komentarzy

Jak sztuczna inteligencja rewolucjonizuje projektowanie graficzne: Przyszłość branży

W dzisiejszym artykule przyjrzymy się temu, jak sztuczna inteligencja (AI) zmienia krajobraz projektowania graficznego i wpływa na branżę. Rozwój AI przynosi za sobą nowe możliwości […]

Czytaj dalej
Sztuczna Inteligencja w Grafice Komputerowej: Nowa Funkcja w Photoshop Beta
1 czerwca 2023 0 komentarzy

Sztuczna Inteligencja w Grafice Komputerowej: Nowa Funkcja w Photoshop Beta

W tym artykule skupimy się na nowej funkcji AI w programie Photoshop Beta, która wprowadza fascynujące możliwości dla projektantów grafiki. Nowa funkcja AI w Photoshop […]

Czytaj dalej
Jak zrobić backup strony WordPress?
30 kwietnia 2023 1 komentarz

Jak zrobić backup strony WordPress?

Backup strony w WordPressie to jedna z najważniejszych czynności, jaką powinien wykonywać każdy właściciel strony opartej na tej platformie. Wraz z rosnącą ilością danych, treści […]

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Social media

Zerknij także na moje profile w social mediach

Facebook

Bądź na bieżąco z nowościami z życia mojego studia graficznego. Znajdź mnie na Facebooku.

Lubię to

Instagram

Obserwuj moje konto na Instagramie. Zobacz zdjęcia i projekty, którymi dzielę się ze światem.

Obsrwuję

Darmowa wycena

Skontaktuj się ze mną i uzyskaj wycenę w 24 godziny

Masz pytania lub wątpliwości?
Porozmawiajmy o Twoim biznesie. Wycena w 24 godziny.

+48 798 929 435

Porozmawiamy o Twoim projekcie — w ciągu 24 godzin możesz liczyć na pierwszy kontakt z mojej strony.

Wycena przygotowana specjalnie dla Ciebie — przygotuję ofertę szytą na miarę, która zawierać będzie wszystkie najważniejsze czynniki.

Wspólnie stworzymy świetny projekt — po akceptacji oferty możemy rozpocząć prace nad Twoim projektem.