Grafik komputerowy Puck, Gorzów Wlkp.
Tworzę silne marki. Od podstaw.
darmowa wycena

24 czerwca 2021 0 komentarzy

Jak założenie strony internetowej może wpłynąć na rozwój biznesu?

W dzisiejszych czasach nie da się prowadzić biznesu bez jakiejkolwiek aktywności w internecie. Tym samym stworzenie strony internetowej to obowiązek. Darmowe narzędzia wykorzystywane w marketingu takie jak np. Facebook lub Instagram nie wystarczą. Wielu klientów za pośrednictwem wyszukiwarki Google poszukuje informacji na temat produktu lub usług jakimi są zainteresowani. W tym artykule przedstawimy Ci informację jak założenie strony internetowej może wpłynąć na rozwój Twojego biznesu.

Jak założenie strony internetowej może wpłynąć na rozwój biznesu?

Promocja i rozwój biznesu w internecie jest obecnie najtańszą opcją reklamy. Ulotki, plakaty lub banery to już powoli relikt przeszłości. Strona www ciągle pracuje na korzyść Twojej marki i w każdym momencie, bez dodatkowych nakładów finansowych można edytować w niej wszystkie informacje. Początkowa inwestycja w stworzenie strony internetowej, w szerszej pespektywie, pozwoli Tobie zaoszczędzić na kosztach marketingu. 

Strona internetowa to ogromne możliwości autoprezentacji. Ciekawie zaprojektowana witryna www spowoduje, że Twój klient zrozumie, że marka jaką reprezentujesz cechuje się fachowością, wysoką jakością usług i jest godna zaufania. Prowadzisz lokalny biznes i ciężko jest Ci pozyskać klientów z całej Polski? Firmowa strona internetowa to dobry pomysł na rozwój biznesu. Oferta będzie dostępna nie tylko dla osób, które znają markę w okolicy. W łatwy sposób możesz rozwinąć firmę na cały kraj.

Gdy prowadzisz sklep, skazany jesteś wyłącznie na klientów okolicznych, którzy wiedzą o istnieniu marki i którzy mają dość blisko, aby być naszymi klientami. W taki sposób ciężko zadbać o odpowiedni rozwój biznesu. Jeśli chodzi jednak o sieć, to strona internetowa jest w stanie poszerzyć grono potencjalnych klientów właściwie do nieograniczonych rozmiarów.

Czy strona internetowa ma wpływ na rozwój biznesu?

Pamiętajmy, że nigdy nie będziemy w 100% właścicielami naszego fanpage’a na Facebooku. Każda treść jaką opublikujemy będzie zależna od administracji, która w dowolnym momencie może zablokować oraz usunąć stronę. Tym samym stracimy wszystkich obserwujących naszą stronę i od nowa będziemy musieli budować zasięgi.

Posiadanie strony www spowoduje, że rozwój biznesu Twojej marki będzie wiarygodny. Potencjalni klienci będą mogli z łatwością zapoznać się z Twoimi osiągnięciami, projektami jak i będą mogli przeczytać wszystkie rekomendacje oraz opinie innych osób. Umówmy się, że strona internetowa zawsze wygląda bardziej profesjonalnie niż tylko obecność na Facebooku lub innych social mediach. Jeśli na swojej witrynie umieścisz również bloga to zwiększysz zaufanie u swoich odbiorców oraz będziesz regularnie awansował w wynikach Google i tym samym powiększysz grono swoich klientów.

Strona internetowa sprawia, że konsument postrzega markę jako profesjonalną , co zwiększa do niej zaufanie i dobrze wpływa na rozwój biznesu. Młodsze pokolenie w zasadzie wychowuje się świecie mediów elektronicznych i czerpie wiedzę z Internetu. Klient musi mieć pewność, że będzie mógł się z Tobą z łatwością skontaktować telefonicznie, poprzez e-mail lub formularz kontaktowy umieszczony na stronie. 

Pamiętaj, że w przypadku, gdy Twoje biuro jest otwarte 8 godzin dziennie, strona internetowa działa przez całą dobę. Klient może korzystać z oferty Twojej firmy, kiedy tylko chce. Wszystkie te elementy budują pozytywny wizerunek przedsiębiorstwa i dobrze wpływają na rozwój biznesu.

Jak założyć firmową stronę internetową?

Stworzenie stron internetowych oferuje wiele firm i osób. Nie dziwi więc fakt, że przedsiębiorcy często nie wiedzą na kogo się zdecydować w natłoku ofert. Zwłaszcza w przypadku, gdy dysponują oni małym budżetem. Pamiętajmy, że nie warto oszczędzać na zbudowaniu strony internetowej. Wykonanie dobrej strony internetowej wymaga jednak sporych nakładów pracy.

rozwój biznesu
Przykład responsywnej strony www

W przypadku, gdy szukamy osóby, która wykonuje strony www istotną kwestią jest to, aby zastanowić się nad tym, czy lepiej powierzyć jej wykonanie freelancerowi, agencji interaktywnej lub firmie software house. Wykonanie strony internetowej przez osobę pracującą samodzielnie wiąże się z niskimi kosztami. Oczywiście w porównaniu do ceny proponowanej np. przez agencję. Freelancer często bowiem wykonuje swoją pracę w ramach umowy o dzieło lub zlecenie, a pracuje zdalnie, w zaciszu swojego mieszkania. Agencja interaktywna natomiast zatrudnia pracowników, wynajmuje przestrzeń biurową, dlatego w tym przypadku cennik jest wyższy.

Zobacz także: Projektowanie stron www

Co powinno się znaleźć na Twojej stronie internetowej?

Twoja witryna będzie wizytówką Twojego biznesu, dlatego warto zrobić dobre wrażenie na odbiorcy. Skoncentruj się  na odpowiednich grafikach, zdjęciach i prawidłowych kolorach oraz czcionkach. Strona internetowa musi być przejrzysta i stworzona według obecnie przyjętych standardów, wtedy z pewnością dobrze wpłynie na rozwój biznesu Twojej firmy.

Zobacz także: Trendy w tworzeniu stron www 2021

Nie zapominajmy o najważniejszych elementach takich jak dane kontaktowe, informacje o Twoich produktach jakie oferujesz. Nie zapomnij o dodaniu formularza kontaktowego, aby klienci w prosty i szybki sposób mogli się z Tobą skontaktować.

Podsumowanie

Posiadanie firmowej strony internetowej w 2021 roku to obowiązek. Dodatkowo jeśli zajmiesz się pozycjonowaniem (SEO) wypromujesz swój biznes. Nie rezygnuj z mediów społecznościowych, ponieważ nadal jest to idealne narzędzie marketingu. Strona internetowa nie wystarczy, aby odbiorcy mogli Cię znaleźć.

Oceń artykuł:
5/5 - (15 votes)

Tagi:

Udostępnij: Facebook, LinkedIn

Autor artykułu:
Fajnie, że tu jesteś. → Poznajmy się bliżej, zobacz kim jestem.

najnowsze artykuły

To może Cię także zainteresować

Motyw Divi — wady i zalety
3 maja 2022 0 komentarzy

Motyw Divi — wady i zalety

Jakie narzędzie, które umożliwiłoby stworzenie nowoczesnej, eleganckiej i płynnie działającej witryny internetowej wybrać? To pytanie, które zadają sobie zarówno osoby prywatne, jak i zawodowi projektanci […]

Czytaj dalej
Kim jest webmaster?
19 kwietnia 2022 1 komentarz

Kim jest webmaster?

Każda nowoczesna firma musi być obecna w Internecie, aby mogła rozwijać się i zwiększać swoje zyski. Samo posiadanie social media nie wystarczy, aby wygrać z […]

Czytaj dalej
Czy grafik komputerowy musi umieć rysować?
9 kwietnia 2022 0 komentarzy

Czy grafik komputerowy musi umieć rysować?

Współcześnie zawód grafika kojarzy się z tworzeniem grafiki za pomocą nowoczesnych narządzi cyfrowych. Umiejętność pracy z komputerem i tworzenia pięknych obrazów, wywołujących u odbiorcy określone emocje, […]

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Social media

Zerknij także na moje profile w social mediach

Facebook

Bądź na bieżąco z nowościami z życia mojego studia graficznego. Znajdź mnie na Facebooku.

Lubię to

Instagram

Obserwuj moje konto na Instagramie. Zobacz zdjęcia i projekty, którymi dzielę się ze światem.

Obsrwuję

Darmowa wycena

Skontaktuj się ze mną i uzyskaj wycenę w 24 godziny

Masz pytania lub wątpliwości?
Porozmawiajmy o Twoim biznesie. Wycena w 24 godziny.

+48 798 929 435

Porozmawiamy o Twoim projekcie — w ciągu 24 godzin możesz liczyć na pierwszy kontakt z mojej strony.

Wycena przygotowana specjalnie dla Ciebie — przygotuję ofertę szytą na miarę, która zawierać będzie wszystkie najważniejsze czynniki.

Wspólnie stworzymy świetny projekt — po akceptacji oferty możemy rozpocząć prace nad Twoim projektem.

    Zapisz się do Newslettera

    Otrzymaj 10% rabatu na pierwsze zlecenie!


    Planujesz stworzenie strony www lub rebranding logo? A może interesujesz się grafiką i designem? Zapisz się do mojego newslettera i odbierz 10% zniżki pierwsze zlecenie.