Grafik komputerowy Puck, Gorzów Wlkp.
Tworzę silne marki. Od podstaw.
darmowa wycena

6 maja 2021 0 komentarzy

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dobra strona internetowa dla pensjonatu. Jak ją stworzyć?

Zaplanowanie i zaprojektowanie strony internetowej pensjonatu nie jest wcale takie łatwe, jakby się mogło wydawać. Już na etapie pomysłu w głowie, musi mieć ona jakiś kształt. Zawierać informacje, które przyciągną klientów, ale jednocześnie będą łatwo dostępne.

Dobra strona internetowa dla pensjonatu. Jak ją stworzyć?

Dobra strona internetowa dla pensjonatu. Jak ją stworzyć? Jaka powinna być? Zanim zaczniemy tworzyć stronę internetową, promującą usługi oferowane przez nasz pensjonat, musimy zastanowić się jaką rolę powinna spełniać oraz czemu ma służyć. Odpowiedzi na te pytania są bardzo proste: strona internetowa ma służyć promocji naszego biznesu, a także oferowanych przez nas usług. 

Schemat strony internetowej

Planując stworzenie strony internetowej, warto już na samym początku stworzyć jej schemat. Musimy zastanowić się nad jej kluczowymi elementami. Na pewno na stronie powinny znaleźć się takie rzeczy jak: 

Co, jak i gdzie?

Kolejną istotną kwestią jest zaplanowanie rozłożenia elementów na stronie. Projekt w głowie to jedno, funkcjonalność i dostęp do informacji to drugie.

Najważniejsze informacje

Klienci chcący skorzystać z opcji wypoczynku w pensjonacie czy hotelu muszą mieć przede wszystkim łatwy dostęp do takich informacji jak cennik, rezerwacje, a także aktualne promocje. Zatem to właśnie te informacje powinny zostać wyróżnione.

Rozbudowana oferta

Następnymi informacjami, które powinny się pojawić na naszej stronie www to podstrony, które przeniosą klienta do bardziej rozbudowanych opisów oferty.

Na stronie internetowej pensjonatu nie tylko należy zawrzeć takie informacje jak cennik czy odległość od wybranych atrakcji turystycznych, ale również należy zadbać o to, aby odpowiednio wyeksponować wyposażenie pokoi. Mowa tutaj o ilości łóżek i ich rodzaju, łazience i jej wyposażeniu. Nie należy zapominać także o udogodnienia typu balkon lub taras.

Atrakcje specjalnie i okolica, to jeden z asów w rękawie każdego właściciela pensjonatu czy hotelu.

Chodzi tutaj, przede wszystkim o takie rzeczy jak: trasy do wędrówek pieszych, trasy dla rowerzystów, zwiedzanie okolicznych zabytków, czy szkółka jeździecka. Takie rzeczy zdecydowanie powinny znaleźć swoje miejsce na stronie promującej pensjonat. Kilka z nich, aby zaciekawić klientów, można umieścić na stronie głównej z przekierowaniem do pozostałych atrakcji specjalnych. Można także dodać nieco informacji historycznych, jeśli jakieś miejsce w okolicy czy sam budynek może się takim poszczycić. To, również zachęci klientów do tego, aby to nas wybrali.

Opinie

Warto, również dodać rekomendacje wystawiane przez klientów i to jak pensjonat dostosował się do ich potrzeb. To także wpływa na wybór naszego pensjonatu. Ludzie chcą wiedzieć, czy miejsce, do jakiego się zamierzają udać, spełni ich, niekiedy dość wygórowane, wymagania i czy cieszy się nieposzlakowaną opinią oraz bezpieczeństwem.

Dobra strona internetowa dla pensjonatu. Jak ją stworzyć?
Zdjęcie autorstwa Pineapple Supply Co. z Pexels

Blog oraz galeria zdjęć

Aktualności przyciągają potencjalnych klientów. Dlaczego?  Im więcej się dzieje, tym lepiej! Prowadzenie bloga, tudzież kącika z aktualnościami, na pewno pomoże zachęcić przyszłe osoby chcące wypocząć. Nowe atrakcje, rozbudowa obiektu czy remont pokoi będą zawsze przyciągały uwagę. Ludzie zwyczajnie chcą wiedzieć, czy miejsce, do którego zamierzają się wybrać, jest pełne życia. Nikt przecież nie będzie chciał spędzać czasu wolnego gdzieś gdzie wieje nudą. Owszem, wyjeżdżając chcemy odpocząć, ale nawet pensjonat znajdujący się w środku lasu może oferować ciekawe wydarzenia, które urozmaicą nam pobyt.

Jak dojechać?

Należy także pamiętać o umieszczeniu informacji o tym, jak dotrzeć do pensjonatu. Na pewno nie wolno zapomnieć o pokazaniu na mapie obiektu oraz pobliskiej okolicy. Warto zaznaczyć najważniejsze punkty, które jeśli ktoś nie zna miejsca, bez problemu odnajdzie.

Dobra strona internetowa dla pensjonatu powinna mieć odpowiednią kolorystykę

Kolorystka również pełni bardzo ważną funkcję na stronie internetowej. Zbyt jaskrawa może odrzucać klientów podobnie jak za mocno stonowana. Dlatego warto skupić się na mniejszej ilości kolorów, ale takich, które będą ze sobą współgrać i nawiązywać do tematyki oraz miejsca, w jakim znajduje się pensjonat.

Przykładowo zielony czy brązowy kolor może pojawić się na stronie takiego pensjonatu, który znajduje się w okolicach lasu. Natomiast niebieski i biały, jeśli miejsce wypoczynku mieści się nad morzem.

Oceń artykuł:
Oceń ten artykuł, bądź pierwszy!
Autor artykułu:
Copywriter i fotograf. Współpracujemy od 2021 roku.

najnowsze artykuły

To może Cię także zainteresować

Jak sztuczna inteligencja rewolucjonizuje projektowanie graficzne: Przyszłość branży
19 czerwca 2023 0 komentarzy

Jak sztuczna inteligencja rewolucjonizuje projektowanie graficzne: Przyszłość branży

W dzisiejszym artykule przyjrzymy się temu, jak sztuczna inteligencja (AI) zmienia krajobraz projektowania graficznego i wpływa na branżę. Rozwój AI przynosi za sobą nowe możliwości […]

Czytaj dalej
Sztuczna Inteligencja w Grafice Komputerowej: Nowa Funkcja w Photoshop Beta
1 czerwca 2023 0 komentarzy

Sztuczna Inteligencja w Grafice Komputerowej: Nowa Funkcja w Photoshop Beta

W tym artykule skupimy się na nowej funkcji AI w programie Photoshop Beta, która wprowadza fascynujące możliwości dla projektantów grafiki. Nowa funkcja AI w Photoshop […]

Czytaj dalej
Jak zrobić backup strony WordPress?
30 kwietnia 2023 1 komentarz

Jak zrobić backup strony WordPress?

Backup strony w WordPressie to jedna z najważniejszych czynności, jaką powinien wykonywać każdy właściciel strony opartej na tej platformie. Wraz z rosnącą ilością danych, treści […]

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Social media

Zerknij także na moje profile w social mediach

Facebook

Bądź na bieżąco z nowościami z życia mojego studia graficznego. Znajdź mnie na Facebooku.

Lubię to

Instagram

Obserwuj moje konto na Instagramie. Zobacz zdjęcia i projekty, którymi dzielę się ze światem.

Obsrwuję

Darmowa wycena

Skontaktuj się ze mną i uzyskaj wycenę w 24 godziny

Masz pytania lub wątpliwości?
Porozmawiajmy o Twoim biznesie. Wycena w 24 godziny.

+48 798 929 435

Porozmawiamy o Twoim projekcie — w ciągu 24 godzin możesz liczyć na pierwszy kontakt z mojej strony.

Wycena przygotowana specjalnie dla Ciebie — przygotuję ofertę szytą na miarę, która zawierać będzie wszystkie najważniejsze czynniki.

Wspólnie stworzymy świetny projekt — po akceptacji oferty możemy rozpocząć prace nad Twoim projektem.