Grafik komputerowy Puck, Gorzów Wlkp.
Tworzę silne marki. Od podstaw.
darmowa wycena

13 lipca 2021 2 komentarze

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Trendy w grafice 2022

Projektowanie graficzne stale ulega zmianom, a artyści i twórcy wciąż prześcigają się w kreowaniu nowych pomysłów. Z jakiegoś powodu niektóre koncepty stają się popularne, a ich powielanie z czasem przyczynia się do powstania całego trendu. 

Trendy w grafice 2022

Jakie będą trendy w grafice 2022? O wybranych przeze mnie najciekawszych tendencjach dowiecie się w artykule.

Zobacz także: Trendy w tworzeniu stron www 2021

1. Trendy w grafice 2022. Symbole i ikony

trendy w grafice 2022
Strona internetowa PKO

Stosowanie symboli w projektowaniu nie jest nowością, jednak trendy w grafice 2022 przewidują modę na ich częstsze stosowanie. Symbole, to syntetyczne przedstawienia całych idei, zjawisk lub rzeczy. Wybrane symbole mogą tworzyć patterny, które można wykorzystać przy projektowaniu materiałów reklamowych. Jednostajny wzór będzie świetnym tłem dla typografii, czy wyrazistych detali projektu. Symbolami są także ikony, które podobnie jak logo budują skojarzenia i pomagają w komunikacji z odbiorcą. Takie ikony pozwalają ograniczyć ilość stosowanej typografii, a także dodają walorów estetycznych. Projekty, w których obecnie możemy zobaczyć symbole, to oczywiście infografiki, materiały reklamowe, prezentacje firmowe, czy karuzele na Instagramie. Ich popularność będzie stopniowo wzrastać. Przykładem jest aktualna grafika na stronie PKO.

2. Kolorowy minimalizm

trendy w grafice 2022
Źródło: Pinterest

Ten trend bazuje na bardzo syntetycznej grafice, która składa się z różnokolorowych elementów. Projektowanie kocha minimalizm i ta tendencja nie zmienia się od wielu lat, jednak wprowadzenie wielu barw pozwala stworzyć naprawdę atrakcyjnie wizualnie prace o bardzo nowatorskim charakterze. Ten trend już dość mocno dominuje m.in. w projektowaniu plakatów, materiałów reklamowych i stron www, w przyszłym roku będzie coraz mocniej zaznaczał swoją obecność w świecie designu.

3. Geometria

trendy w grafice 2022
Źródło: Pinterest

Obecnie w projektowaniu pojawia się coraz więcej geometrycznych kształtów i stopniowo wypierają one bardziej abstrakcyjne, złożone formy. Geometria pozwala tworzyć unikalne kompozycje przy użyciu niewielu elementów, a w połączeniu z grafiką umożliwia kreowanie przyciągających wzrok detali. Już wiele firm, takich jak Revit, czy Zendesk stosuje w swojej identyfikacji  geometryczne kompozycje, które świetnie sprawdzają się w projektach infografik, contentu na potrzeby internetu, a nawet promocji osobistej marki.

4. Monochrom

Popularny od 2017 roku trend czarno-białej grafiki obecnie coraz mocniej zaznacza swoją obecność w świecie designu. Projektanci chętnie eksperymentują z kompozycjami składającymi się z czarno-białych zdjęć lub ilustracji i typografii, czy ozdobnych elementów graficznych. Taki monochromatyczny design wygląda bardzo nowocześnie i elegancko. Świetnie sprawdza się przy tworzeniu plakatów, okładek płyt i książek oraz tworzeniu contentu na potrzeby Internetu.

5. Psychodelia

trendy w grafice 2022
Autor: Scott Balmer

Styl sztuki wizualnej mający swój początek w latach sześćdziesiątych, charakteryzujący się abstrakcyjnymi, wielobarwnymi i chaotycznymi kompozycjami składającymi się z wielu często niezwiązanych ze sobą elementów, obecnie coraz częściej pojawia się w projektach designerów. Eksperci uważają, że trendy w grafice 2022 obejmą także psychodelię, jednak przybierze ona nieco bardziej zdyscyplinowane formy. Pierwiastkiem łagodzącym ten wielobarwny chaos będzie symetria. 

6. Efekt ziarna i rozmycia

trendy w grafice 2022
Instagram Saawetie

Popularne gradienty obecnie przybierają bardziej stonowane formy, a charakteru dodaje im efekt ziarnistego filtra. Przewiduje się, że w przyszłym roku tego typu grafika będzie dominować w tle stron www. Coraz popularniejszy jest także efekt ziarnistej kliszy dodawany do zdjęć, które możemy oglądać na Instagramie. Co ciekawe, niektóre gwiazdy, takie jak Saweetie efektu ziarna na zdjęciach używają notorycznie, a zdjęcia i relacje publikowane przez artystkę czasami wręcz prześcigają się w intensywności efektu, który przybiera bardzo intensywne formy.

7. Animacje i video z tekstem

Prognozy wskazują, że czeka nas kolejny rok pracy zdalnej, co utrudni produkcję materiałów filmowych, dlatego przewiduje się dalsze zainteresowanie animowanymi ilustracjami i video z dużą ilością grafiki i tekstu. Takie materiały mają atrakcyjne wizualnie formy i pozwalają przekazać sporo informacji. Są więc świetną alternatywą dla tradycyjnych video, które są o wiele bardziej wymagające sprzętowo, a do procesu produkcji należy doliczyć także konieczność organizacji zespołu. Podczas gdy animację, czy video z tekstem może stworzyć jedna osoba.

Oceń artykuł:
5/5 - (głosów: 29)

Tagi:

Udostępnij: Facebook, LinkedIn

Autor artykułu:
Grafik komputerowy i copywriterka. Współpracujemy od 2020 roku.

najnowsze artykuły

To może Cię także zainteresować

Jak sztuczna inteligencja rewolucjonizuje projektowanie graficzne: Przyszłość branży
19 czerwca 2023 0 komentarzy

Jak sztuczna inteligencja rewolucjonizuje projektowanie graficzne: Przyszłość branży

W dzisiejszym artykule przyjrzymy się temu, jak sztuczna inteligencja (AI) zmienia krajobraz projektowania graficznego i wpływa na branżę. Rozwój AI przynosi za sobą nowe możliwości […]

Czytaj dalej
Sztuczna Inteligencja w Grafice Komputerowej: Nowa Funkcja w Photoshop Beta
1 czerwca 2023 0 komentarzy

Sztuczna Inteligencja w Grafice Komputerowej: Nowa Funkcja w Photoshop Beta

W tym artykule skupimy się na nowej funkcji AI w programie Photoshop Beta, która wprowadza fascynujące możliwości dla projektantów grafiki. Nowa funkcja AI w Photoshop […]

Czytaj dalej
Jak zrobić backup strony WordPress?
30 kwietnia 2023 1 komentarz

Jak zrobić backup strony WordPress?

Backup strony w WordPressie to jedna z najważniejszych czynności, jaką powinien wykonywać każdy właściciel strony opartej na tej platformie. Wraz z rosnącą ilością danych, treści […]

Czytaj dalej

2 odpowiedzi na “Trendy w grafice 2022”

Dodaj komentarz

Social media

Zerknij także na moje profile w social mediach

Facebook

Bądź na bieżąco z nowościami z życia mojego studia graficznego. Znajdź mnie na Facebooku.

Lubię to

Instagram

Obserwuj moje konto na Instagramie. Zobacz zdjęcia i projekty, którymi dzielę się ze światem.

Obsrwuję

Darmowa wycena

Skontaktuj się ze mną i uzyskaj wycenę w 24 godziny

Masz pytania lub wątpliwości?
Porozmawiajmy o Twoim biznesie. Wycena w 24 godziny.

+48 798 929 435

Porozmawiamy o Twoim projekcie — w ciągu 24 godzin możesz liczyć na pierwszy kontakt z mojej strony.

Wycena przygotowana specjalnie dla Ciebie — przygotuję ofertę szytą na miarę, która zawierać będzie wszystkie najważniejsze czynniki.

Wspólnie stworzymy świetny projekt — po akceptacji oferty możemy rozpocząć prace nad Twoim projektem.