Grafik komputerowy Puck, Gorzów Wlkp.
Tworzę silne marki. Od podstaw.
darmowa wycena

17 września 2021 1 komentarz

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Darmowe wtyczki WordPress – TOP 15

WordPress to najpopularniejszy CMS (system zarządzania treścią) na świecie. Z jego pomocą jest zbudowana prawie połowa istniejącej sieci. Jest on uznawany za jedno z najlepszych narzędzi do tworzenia stron internetowych nie tylko ze względu na jego otwarty charakter (WordPress jest bezpłatnie dostępny dla wszystkich), lecz także dzięki wtyczkom.

Darmowe wtyczki WordPress – TOP 15

Darmowe wtyczki WordPress to coś, co wyróżnia ten system na tle innych CMS-ów. W wersji podstawowej (bez wtyczek) jest on dość prosty i ograniczony, lecz dzięki nim użytkownik jest w stanie całkowicie zarówno zmienić wygląd, jak i poprawić funkcjonalność strony. Kolejną siłą Wordpressa jest jego społeczność. Dzięki wprowadzanym przez nią innowacjom jest on w stanie cały czas rozwijać się i wzbogacać swoje zasoby.


Zobacz także: Top 20 darmowych szablonów WordPress 2022


Wtyczki – czy rozwiążą każdy problem?

Wtyczki to bezsprzecznie ogromna siła WordPressa, dzięki której jesteśmy w stanie rozwinąć nie tylko swojego bloga, ale także naszą działalność gospodarczą. Choć użytkowanie tego systemu nie powinno sprawiać problemów pamiętać należy o kilku ważnych kwestiach. Przede wszystkim – im więcej wtyczek, tym wolniej działać będzie nasza strona. Dlatego warto dbać o “higienę” kodu zastosowanego do zbudowania strony, którą prowadzimy. Przede wszystkim należy też zdawać sobie sprawę, iż większość użytkowników jest równie niedoświadczona, co ty – w sytuacjach kryzysowych warto więc radzić się specjalistów z zakresu programowania.

Darmowe wtyczki WordPress – top 15

Każda z wymienionych w zestawieniu wtyczek jest darmowa. Można je podzielić ze względu na funkcje na cztery kategorie: ułatwiające pozycjonowanie, umożliwiające kontakt, usprawniające pracę oraz techniczne.

Ułatwiające pozycjonowanie:

1. Yoast SEO – to najlepsza i najczęściej stosowana w celu pozycjonowania wtyczka do Wordpressa. Wykorzystując ją możemy zmienić meta opisy, frazy kluczowe, wygenerować mapę XML oraz wpiąć kanały mediów społecznościowych. Największą jednak zaletą – poza ogromną funkcjonalnością – jest jej prostota. Nawet niedoświadczony użytkownik będzie wiedział, jak z niej skorzystać.

2. Seo Auto Linker – ogromnie ułatwia stosowanie hiperłączy w tekście. Wewnętrzne linkowanie jest bardzo istotne, jeśli chodzi o pozycjonowanie strony. Ręczne ustawianie hiperłączy jest bardzo czasochłonne, lecz z pomocą wtyczki wystarczy raz ustalić, pod jaki link ma kierować dane słowo, a wtyczka wykona resztę pracy.

3. Broken Link Checker – wtyczka dbająca w czasie rzeczywistym, aby każdy z linków na Twojej stronie działał poprawnie. Ręczne przeglądanie każdego linku byłoby bardzo żmudne, lecz jest to niezwykle istotna czynność.

4. 404 Redirected – niejako “uzupełnienie” Broken Link Checkera. Umożliwia ona przekierowanie zepsutych linków w wybrane miejsce (może ono zostać wybrane przez wtyczkę lub to użytkownik może ustalić link ręcznie).

Darmowe wtyczki WordPress - TOP 15
Contact Form 7 – www.contactform7.com

Umożliwiające kontakt:

5. Contact Form 7 – wtyczka umożliwiająca użycie formularza kontaktowego, jaki często można spotkać na różnego rodzaju stronach. Contact Form w prosty sposób pozwala przygotować wybranego rodzaju formularz kontaktowy.

6. Hellobar – to wtyczka umożliwiająca stworzenie Pop-upów, które każdy użytkownik Internetu widział nieraz w swoim życiu. Nieskomplikowana i funkcjonalna, pomoże skonfigurować Pop-up i stworzyć miłe dla oka okno, które pomoże stronie w budowaniu bazy newsletterowej.

7. Instant Articles For WP – zaczerpnięta z codzienności, w której blogerzy publikowali swoje treści na Faceboooku. W związku z wprowadzeniem przez portal nowości – Instant Articles – umożliwione zostało wyświetlanie artykułów na smartfonach i tabletach wprost w aplikacji mobilnej. Dzięki temu zniwelowany został czas na załadowanie strony, co spowoduje zmniejszenie współczynnika odrzuceń.

8. Disqus Comment System – to kompleksowy sposób na zarządzanie komentarzami, nawet na wielu różnych stronach. Przyda się nie tylko na blogach, lecz także na stronie sklepu (komentarze do zakupionych produktów).

Darmowe wtyczki WordPress - TOP 15
WooCommerce

Usprawniające pracę:

9. WooCommerce – bezkonkurencyjny dodatek dający możliwość przekształcenia swojej witryny w sklep internetowy. Jest to najpopularniejsze i najbardziej efektywne rozwiązanie, z którego korzystają praktycznie wszyscy użytkownicy tego typu stron na Wordpressie. 

10. Visual Composer – najbardziej popularna wtyczka do edycji strony. Umożliwia zmiany w czasie rzeczywistym bez konieczności jej odświeżenia. 

11. Tinymce – stworzona dla osób, dla których nauka języka HTML okazała się zbyt trudna. Pozwala na zaawansowaną edycję postów lub stron na Wordpressie bez konieczności znajomości HTMLa. 

Techniczne: 

12. WP Super Cache – korzystająca z mechanizmów cache wtyczka poprawiająca szybkość działania strony.

13. Google Authenticator – daje możliwość zastosowania dwuetapowej weryfikacji podczas logowania, dzięki czemu strona chroniona jest całkowicie przez atakami botów. 

14. Coming Soon Page – używana w trakcie przebudowy lub modernizacji stron w prosty sposób ukrywa treść i wyświetla komunikat dla odwiedzających.

15. BackWPBack – chroni przed utratą wszystkich danych – tworzy kopię zapasową, a użytkownik może spać spokojnie.

Oceń artykuł:
4.8/5 - (głosów: 22)
Autor artykułu:
Fajnie, że tu jesteś. → Poznajmy się bliżej, zobacz kim jestem.

najnowsze artykuły

To może Cię także zainteresować

Jak sztuczna inteligencja rewolucjonizuje projektowanie graficzne: Przyszłość branży
19 czerwca 2023 0 komentarzy

Jak sztuczna inteligencja rewolucjonizuje projektowanie graficzne: Przyszłość branży

W dzisiejszym artykule przyjrzymy się temu, jak sztuczna inteligencja (AI) zmienia krajobraz projektowania graficznego i wpływa na branżę. Rozwój AI przynosi za sobą nowe możliwości […]

Czytaj dalej
Sztuczna Inteligencja w Grafice Komputerowej: Nowa Funkcja w Photoshop Beta
1 czerwca 2023 0 komentarzy

Sztuczna Inteligencja w Grafice Komputerowej: Nowa Funkcja w Photoshop Beta

W tym artykule skupimy się na nowej funkcji AI w programie Photoshop Beta, która wprowadza fascynujące możliwości dla projektantów grafiki. Nowa funkcja AI w Photoshop […]

Czytaj dalej
Jak zrobić backup strony WordPress?
30 kwietnia 2023 1 komentarz

Jak zrobić backup strony WordPress?

Backup strony w WordPressie to jedna z najważniejszych czynności, jaką powinien wykonywać każdy właściciel strony opartej na tej platformie. Wraz z rosnącą ilością danych, treści […]

Czytaj dalej

Jedna odpowiedź do “Darmowe wtyczki WordPress – TOP 15”

  1. Jest sporo tych wtyczek, samemu staram się zawsze wybierać tylko te absolutnie niezbędne, bo im więcej to strona staje się coraz bardziej toporna. Polecam też zawsze testowanie nowych wtyczek najpierw na localhost komputera to pozwala uniknąć wielu problemów w przyszłości. Localhost przez jakiegoś xampa na przykład postawić jako lustrzane odbicie strony.

Dodaj komentarz

Social media

Zerknij także na moje profile w social mediach

Facebook

Bądź na bieżąco z nowościami z życia mojego studia graficznego. Znajdź mnie na Facebooku.

Lubię to

Instagram

Obserwuj moje konto na Instagramie. Zobacz zdjęcia i projekty, którymi dzielę się ze światem.

Obsrwuję

Darmowa wycena

Skontaktuj się ze mną i uzyskaj wycenę w 24 godziny

Masz pytania lub wątpliwości?
Porozmawiajmy o Twoim biznesie. Wycena w 24 godziny.

+48 798 929 435

Porozmawiamy o Twoim projekcie — w ciągu 24 godzin możesz liczyć na pierwszy kontakt z mojej strony.

Wycena przygotowana specjalnie dla Ciebie — przygotuję ofertę szytą na miarę, która zawierać będzie wszystkie najważniejsze czynniki.

Wspólnie stworzymy świetny projekt — po akceptacji oferty możemy rozpocząć prace nad Twoim projektem.