Grafik komputerowy Puck, Gorzów Wlkp.
Tworzę silne marki. Od podstaw.
darmowa wycena

Projekty książek — skład i łamanie tekstu

Projektuję książki, ebooki oraz katalogi produktowe

Poznaj moją ofertę

Oferują kompleksowe usługi dotyczące projektów książek. Wykonam dla Ciebie okładkę książki, zadbam o odpowiedni skład i łamanie tekstu oraz przygotuję wszystko pod druk.

Darmowa konsultacja

Skład i łamanie tekstu

Łamanie i skład tekstu to etap pracy graficznej nad publikacją (książką, czasopismem, katalogiem), który następuje po redakcji tekstów. Łamanie tekstu to nic innego jak wlanie go w odpowiednie kolumny na stronach. Natomiast skład tekstu obejmuje już prace graficzne, takie jak: dobór kroju pisma i jego wielkości, odpowiednie oznakowanie styli, wygląd paginacji oraz wielkości marginesów.

Jeżeli masz dodatkowe pytania dotyczące składu i łamania tekstów, to skontaktuj się ze mną.

Skład książek i katalogów produktowych

Bardzo lubię projektować książki. Dlaczego? Ponieważ zakres prac jest bardzo szeroki. Przecież projekt książki to nie tylko wlanie tekstu w kolumny. Trzeba zaprojektować okładkę, przygotować layout, wykonać makietę, dobrać odpowiedni krój pisma… Jest tego naprawdę dużo. Jednak nic nie daje tyle satysfakcji jak wydrukowana książka.

Oferuję również usługi projektowania katalogów produktowych. Mam doświadczenie w projektowaniu kilkusetstronicowych katalogów, które są wydawane w wielu językach.

Łamanie i skład tekstu – cennik

Do każdego zlecenia podchodzę indywidualnie, a ceny usług DTP zależą od ilości tekstu oraz stopnia jego skomplikowania. Poniże ceny są orientacyjne.

  • tekst prosty – od 70 zł brutto / arkusz wydawniczy
  • tekst z ilustracjami – od 120 zł brutto / arkusz wydawniczy
  • projekt czasopisma, katalogu – od 15 zł brutto / strona publikacji

Powyższe ceny są jedynie orientacyjne i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 kodeksu cywilnego.

Skład i łamanie książek – dla kogo?

Jeżeli szukasz kogoś kto wykona skład i łamanie tekstu Twojej książki, albo reprezentujesz firmę, która chce wydać katalog produktowy? Jeżeli odpowiedź na powyższe pytanie brzmi „tak” to nie czekaj i skontaktuj się ze mną.

Kilka liczb

Statystyki dotyczące składu i łamania tekstu

350

Średnio tyle stron mają książki, które składam

100+

Zrealizowanych projektów z kategorii skład i łamanie książek

10+

Lat doświadczenia w projektowaniu książek

Portfolio

Moje najnowsze projekty:

Zobacz wszystkie prace

Oferta szyta na miarę

Tworzę silne marki. Od podstaw.

Wspólny punkt widzenia

Dzięki doświadczeniu, które zdobyłem, prowadząc własny biznes oraz pracując w korporacji, potrafię znaleźć w projekcie wspólny punkt widzenia. W mojej pracy zawsze chodzi o to, aby obie strony były zadowolone z rezultatów.

Wsparcie po zakończeniu projektu

U mnie zawsze możesz liczyć na poprojektową kawę oraz wsparcie dotyczące Twojego brandu czy strony internetowej. Nie zostawiam moich Klientów samych sobie, po zakończeniu współpracy.

Przekonaj się

klienci

Firmy i instytucje, z którymi współpracuję:

Muzeum Gdańska
Studio Trefl
Rodzina Treflików
Gmina Władysławowo
Powiat Pucki
Camping Alexa

Firmy, z którymi współpracuję, reprezentują różne obszary — od krajowych liderów z szeroko rozumianej branży turystycznej, poprzez producentów bajek dla najmłodszych, aż po instytucje państwowe.

Sebastian zawsze niezwykle sumiennie wywiązywał się z powierzonych obowiązków, wnosząc do projektów wiele kreatywnych pomysłów. Bardzo sprawnie i szybko realizował zadania – projekty gier, projekty layoutów i opakowań nowych linii produktowych, skład graficzny materiałów promocyjnych, katalogów.

- Jacek Zdybel, Kierownik Kategorii, Trefl SA

U Sebastiana zamówiłem logo, identyfikację wizualną firmy oraz witrynę www. Praca z pasjonatem, jakim jest Sebastian to sama przyjemność. To moja trzecia realizacja strony www. Nigdy wcześniej nie doświadczyłem takiego zrozumienia, chęci współpracy i pracy na podstawie feedbacku.

- Marcin Hintzke, właściciel szkółki kite CapeKite

To co było dla mnie ważne, to adekwatność do moich potrzeb, wiele cennych sugestii, które nie zawsze mi się podobały od samego początku, natomiast przyniosły dobry efekt.

- Ewa Magdalena Lach, Partner Biznesowy EPRO SCIENCE

Oceń moje usługi:
4.9/5 - (82 votes)

FAQ — SKŁAD I ŁAMANIE TEKSTU, PROJEKTY KSIĄŻEK I KATALOGÓW

Najczęściej zadawane pytania

1. Co to jest skład i łamanie tekstu?

Skład i łamanie tekstu to etapy pracy grafika, które mają na celu złożenie książki w jedną całość. Następują z reguły po pracy nad redakcją tekstu, a przed jego korektą. Zazwyczaj korekty wykonuje się na docelowych plikach, które mają zostać wydrukowane.

2. Co to jest arkusz wydawniczy?

Arkusz wydawniczy to nic innego jak jednostka, przy pomocy której określa się objętość treści. Zazwyczaj arkusz wydawniczy wynosi 40 000 znaków ze spacjami.

3. Czy korekty są wliczone w cenę?

Tak. Standardowo 2 korekty są wliczone w cenę składu i łamania tekstu. Zazwyczaj tyle korekt wystarcza do poprawnego wykonania projektu książki.

4. W jakich formatach otrzymam ebooka?

Standardowo przygotowuję wszystkie ebooki w formie .PDF. Istnieje także możliwość przygotowania elektronicznej publikacji w formacie .epub oraz .mobi.

Darmowa wycena

Skontaktuj się ze mną i uzyskaj wycenę w 24 godziny

Masz pytania lub wątpliwości?
Porozmawiajmy o Twoim biznesie. Wycena w 24 godziny.

+48 798 929 435

Porozmawiamy o Twoim projekcie — w ciągu 24 godzin możesz liczyć na pierwszy kontakt z mojej strony.

Wycena przygotowana specjalnie dla Ciebie — przygotuję ofertę szytą na miarę, która zawierać będzie wszystkie najważniejsze czynniki.

Wspólnie stworzymy świetny projekt — po akceptacji oferty możemy rozpocząć prace nad Twoim projektem.

    Zapisz się do Newslettera

    Otrzymaj 10% rabatu na pierwsze zlecenie!


    Planujesz stworzenie strony www lub rebranding logo? A może interesujesz się grafiką i designem? Zapisz się do mojego newslettera i odbierz 10% zniżki pierwsze zlecenie.