Grafik komputerowy Puck, Gorzów Wlkp.
Tworzę silne marki. Od podstaw.
darmowa wycena

16 lipca 2021 1 komentarz

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Trendy w tworzeniu stron 2022

Jeżeli jesteście ciekawi, jakie trendy w projektowaniu stron internetowych będą obowiązywały w 2022 roku, to koniecznie przeczytajcie poniższy artykuł. Wymienię w nim najciekawsze trendy w tworzeniu stron 2022.

Trendy w tworzeniu stron 2022

To już kolejny artykuł z serii trendów w tworzeniu stron www. Po artykule, który opisuje trendy w projektowaniu stron www 2021, czas przyjrzeć się trendom na rok 2022. Co będzie na topie w kolejnym roku? Jakie nowości pojawią się na stronach? Zobacz najciekawsze trendy w tworzeniu stron 2022.

1. Trendy w tworzeniu stron 2022 – Interakcja i ruch

Efekt ruchu pozwala ożywić statyczny design strony www. Nawet najdrobniejsza animacja, taka jak wodzenie wzrokiem za kursorem użytkownika, czy pulsowanie grafiki, wpływa pozytywnie na odbiór strony internetowej i zachęca użytkownika do dalszego eksplorowania witryny. Motion design to także świetny sposób na wyeksponowanie kluczowych produktów marki. Ruchome elementy przyciągają wzrok i budują świadomość odbiorcy już od pierwszych sekund wizyty na stronie.

2. Ciemny motyw

Dark mode zdobywa coraz większą popularność, o czym świadczy dostępność trybu ciemnego w aplikacjach, takich jak Messenger, czy Google Maps. Wielu użytkowników, którzy preferują ciemny motyw uważa, że ten tryb mniej męczy wzrok. Mimo, że sprawa jest bardziej złożona i nie można jednoznacznie stwierdzić, czy faktycznie dark mode jest zdrowszy dla naszych oczu, jedno jest pewne – ciemny motyw ma swoje zalety, a jedną z nich jest zdecydowanie lepsze wyeksponowanie grafiki i kolorów designu prezentowanego na stronie.

3. Organic design

Organiczne formy, nawiązania do natury, grafiki prezentujące rośliny i zwierzęta – to coś, co z pewnością będzie rzutowało na trendy w tworzeniu stron 2022. Większe zainteresowanie ekologią oraz jej wpływem na nasze środowisko będzie także oddziaływać na trendy w projektowaniu stron internetowych 2022. 

4. Anty design

Trend, który już od kilku lat ma się dobrze w modzie i szeroko pojętym projektowaniu,  w roku 2022 będzie także mocniej zaznaczał swoją obecność na stronach www. Rozwiązania, które przez wielu mogą być uważane za dyskusyjne pod względem estetycznym, takie jak ryzykowne zestawienia kolorów, nietypowe połączenia elementów i stylów, asymetria, groteska, to koncepty, które już dziś tworzą trendy w tworzeniu stron 2022. Jeżeli zależy Ci na wzbudzeniu dużego zainteresowania swoją witryną, powinieneś rozważyć wprowadzenie estetyki anty designu.

5. Minimalizm

Trend, który już mocno dominuje na stronach www w postaci ograniczonej ilości typografii, czystych przestrzeni i prostych form. Taki styl pozwala świetnie wyeksponować produkty marki, które można przeglądać na stronie. Oszczędne środki wyrazu, które charakteryzują minimalizm, pozwalają skupić całą uwagę odbiorcy na ofercie firmy.

6. Rysunek odręczny

Ciekawym trendem w projektowaniu stron internetowych jest zdecydowanie tworzenie ilustracji przypominających rysunek i malarstwo odręczne. Wprowadzenie tego typu grafiki pozwala odświeżyć wizualnie stronę oraz zbudować pozytywne skojarzenia u jej odbiorców. Tego typu design, oprócz niekwestionowanych walorów estetycznych, pomaga stworzyć wrażenie bliskości. Przyjazna grafika przypominająca rysunek, czy malarstwo, to kreatywny sposób na przedstawienie oferty marki i dobry sposób na wyróżnienie się spośród standardowych witryn, stawiających na treści  stricte cyfrowe.

7. Geometria

Trend, który powoli wypiera bardziej abstrakcyjne i złożone formy, zaznaczając także obecność w trendach grafiki 2022, będzie niekwestionowanym hitem web design trends 2022. Proste formy, symetria, budowanie projektów w oparciu o siatkę modularną, ograniczona paleta kolorów, spójność prezentowanych na stronie www zdjęć z detalami grafiki, to elementy, które będą charakterystyczne dla trendów w projektowaniu stron internetowych 2022. Bardziej nowoczesne rozwiązania, takie jak formy trójwymiarowe, czy design, w którym figury tworzą meandryczne kompozycje, to coś co zyskuje popularność także obecnie.

Oceń artykuł:
4.8/5 - (głosów: 15)

Tagi: ,

Udostępnij: Facebook, LinkedIn

Autor artykułu:
Grafik komputerowy i copywriterka. Współpracujemy od 2020 roku.

najnowsze artykuły

To może Cię także zainteresować

Jak sztuczna inteligencja rewolucjonizuje projektowanie graficzne: Przyszłość branży
19 czerwca 2023 0 komentarzy

Jak sztuczna inteligencja rewolucjonizuje projektowanie graficzne: Przyszłość branży

W dzisiejszym artykule przyjrzymy się temu, jak sztuczna inteligencja (AI) zmienia krajobraz projektowania graficznego i wpływa na branżę. Rozwój AI przynosi za sobą nowe możliwości […]

Czytaj dalej
Sztuczna Inteligencja w Grafice Komputerowej: Nowa Funkcja w Photoshop Beta
1 czerwca 2023 0 komentarzy

Sztuczna Inteligencja w Grafice Komputerowej: Nowa Funkcja w Photoshop Beta

W tym artykule skupimy się na nowej funkcji AI w programie Photoshop Beta, która wprowadza fascynujące możliwości dla projektantów grafiki. Nowa funkcja AI w Photoshop […]

Czytaj dalej
Jak zrobić backup strony WordPress?
30 kwietnia 2023 1 komentarz

Jak zrobić backup strony WordPress?

Backup strony w WordPressie to jedna z najważniejszych czynności, jaką powinien wykonywać każdy właściciel strony opartej na tej platformie. Wraz z rosnącą ilością danych, treści […]

Czytaj dalej

Jedna odpowiedź do “Trendy w tworzeniu stron 2022”

  1. Prowadzę własną firmę i wiem jak ważna jest odpowiednia strona internetowa. Niestety nie jest to taka prosta sprawa dlatego zdecydowałam się na zlecenie jej wykonania Panu Sebastianowi i jestem naprawdę zadowolona z efektów. Przedstawione przez Pana propozycje także są świetne i myślę, że zainspirują niejedną osobę.

Dodaj komentarz

Social media

Zerknij także na moje profile w social mediach

Facebook

Bądź na bieżąco z nowościami z życia mojego studia graficznego. Znajdź mnie na Facebooku.

Lubię to

Instagram

Obserwuj moje konto na Instagramie. Zobacz zdjęcia i projekty, którymi dzielę się ze światem.

Obsrwuję

Darmowa wycena

Skontaktuj się ze mną i uzyskaj wycenę w 24 godziny

Masz pytania lub wątpliwości?
Porozmawiajmy o Twoim biznesie. Wycena w 24 godziny.

+48 798 929 435

Porozmawiamy o Twoim projekcie — w ciągu 24 godzin możesz liczyć na pierwszy kontakt z mojej strony.

Wycena przygotowana specjalnie dla Ciebie — przygotuję ofertę szytą na miarę, która zawierać będzie wszystkie najważniejsze czynniki.

Wspólnie stworzymy świetny projekt — po akceptacji oferty możemy rozpocząć prace nad Twoim projektem.