Grafik komputerowy Puck, Gorzów Wlkp.
Tworzę silne marki. Od podstaw.
darmowa wycena

29 marca 2022 2 komentarze

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Targi i konferencje graficzne w 2022 roku

Targi i konferencje graficzne w 2022 roku

Projektowanie graficzne stron WWW, aplikacji i sklepów online to dziedzina bardzo płynna. Wymaga zatem ciągłego kształcenia się, rozwoju i analizowania bieżących trendów. Dlatego też udział w targach i konferencjach graficznych to doskonały pomysł, aby zdobyć nową wiedzę. To na tego typu eventach możesz poznać ciekawych ludzi, zawiązać sieć kontaktów oraz zaprezentować swoje usługi potencjalnym klientom. Z tego artykułu dowiesz się, jakie korzyści mogą dać ci targi i konferencje graficzne 2022 i jakie wydarzenia warto odwiedzić w bieżącym roku.

Dlaczego warto udać się na targi i konferencje graficzne?

Targi i konferencje branżowe od zawsze były miejscem, w którym spotykali się przedsiębiorcy, założyciele firm i pracownicy z różnych dziedzin. Takie spotkania sprzyjały zawiązywaniu kontaktów, analizie konkurencji i zdobywaniu nowej wiedzy. Było to też miejsce, w którym mogli zaprezentować swoje produkty i usługi potencjalnym klientom oraz podejmowali ważne decyzje biznesowe. Dziś funkcja tych wydarzeń niewiele się zmieniła. Bez względu na to, czy posiadasz dobrze prosperującą firmę, dopiero myślisz o założeniu własnej działalności, czy też jesteś designerem pracującym na etacie takie spotkania w cztery oczy z innymi osobami z branży to doskonała okazja do rozwoju na wielu płaszczyznach. 

Zobacz także: Jak zostać grafikiem komputerowym?

Przede wszystkim targi i konferencje graficzne to miejsce, w którym spotkasz wiele ciekawych osób z tej samej branży, co twoja. Nie musisz wcale organizować stanowiska i przedstawiać swoich usług. Wystarczy, że przejdziesz się wokół stoisk targowych i prześledzisz, jakie usługi i rozwiązania biznesowe oferuje konkurencja. To idealny sposób, aby pozyskać nową wiedzę o rynku graficznym. Bez względu na to, czy posłuchasz wypowiedzi prelegentów, czy pytań zadanych przez uczestników konferencji z pewnością nie będzie to czas stracony. Targi i konferencje graficzne to także najlepszy sposób na zbudowanie sieci kontaktów z przedsiębiorczymi ludźmi, którzy pasjonują się grafiką. Niezależne, czy będą to potencjalni klienci, partnerzy biznesowi czy konkurencja. Kontakty te będziesz mógł wykorzystać w przyszłości do nawiązania owocnej współpracy. 

Targi i konferencje graficzne pozwalają także na budowanie świadomości marki i jej wiarygodności. W czasach, kiedy wiele firm działa przez Internet, rozmowa twarzą w twarz staje się niezwykle ważna, ponieważ buduje zaufanie. Na tego typu eventach upewnisz się także, że twoja firma jest widoczna dla potencjalnych klientów. Pokażesz im, że bierzesz udział w takich wydarzeniach, rozwijasz się i szukasz nowoczesnych rozwiązań biznesowych. 

Na jakie targi i konferencje graficzne w 2022 roku warto się wybrać?

Skoro już wiesz, dlaczego warto udać się na targi i konferencje graficzne w 2022 roku, nie ma co dłużej czekać, a jedynie zastanowić się, jakie wydarzenia warto wybrać. Postaraj się jak najlepiej dostosować profil tych eventów do zagadnień, które najbardziej cię interesują lub po prostu – jeśli masz czas  odwiedź je wszystkie.

POLISH GRAPHIC DESIGN TALKS 

Kraków – 21 maja 2022

Targi i konferencje graficznie w 2022 roku nie mogłyby obejść się bez jednego z największych wydarzeń w branży, jakim jest POLISH GRAPHIC DESIGN TALKS. To wprost wymarzone miejsce dla wszystkich osób zajmujących się zawodowo projektowaniem. Event przewiduje zestaw wykładów połączonych z rozmowami, na których nie zabraknie tematów trudnych i przemilczanych. Poznasz na nich niebanalne modele biznesowe, tricki na klientów, zarobki w branży, najgorsze projekty, najbardziej kuriozalne briefy i wiele innych. 

Targi i konferencje graficzne w 2022 roku

GrafConf 2022

Toruń, Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki – 8 października 2022

To miejsce, w którym koniecznie powinieneś się pojawić, jeśli jesteś graphic designerem, ilustratorem lub web developerem. Na licznych wykładach i warsztatach dowiesz się o wielu ważnych aspektach związanych z ilustracją, projektowaniem UX/UI czy nowymi trendami designerskimi. Poznasz także problemy i wyzwania jakie istnieją w branży kreatywnej oraz ciekawych ludzi, którzy podzielają twoją pasję do projektowania.

Gamedev& Creative Careers Expo 2022

Warszawa, Warszawska Szkoła Filmowa – 23-24 kwietnia 2022

Jeśli jesteś osobą, która zajmuje się projektowaniem gier – Międzynarodowe Targi i Konferencje Gamedev and Creative Careers Expo 2022 to wydarzenie idealne dla ciebie. Te targi i konferencje graficzne przewidują mnóstwo ciekawych prezentacji i szkoleń branżowych. Dzięki nim podniesiesz swoje kompetencje w projektowaniu, tworzeniu oraz dystrybucji gier komputerowych. Dzięki eventowi nawiążesz nowe znajomości z osobami i firmami, które działają w branży gamdev i z nią związanych. Takie znajomości nie tylko mogą przydać ci się w ramach współpracy B2B, ale i stanowić dobry sposób na zmianę pracy.

Mobile Trends Conference

Mobile Trends Conference to coroczne targi i konferencje graficzne skupione wokół branży mobilnej. Dzięki temu eventowi dowiesz się wszystkiego na temat nowych technologii, projektowania aplikacji oraz UI i UX. Poznasz także najnowsze trendy designerskie oraz ciekawe rozwiązania marketingowe w branży mobile. Wydarzenie poprowadzą ludzie, którzy pasjonują i zajmują się projektowaniem od lat. To oni przekażą ci swoją wiedzę i doświadczenie, inspirując cię do działania i otwierania się na nowe sposoby myślenia kreatywnego.

Targi i konferencje graficzne w 2022 roku

Gdynia Design Days

Gdynia – 2-10 lipca 2022

Te coroczne targi i konferencje graficzne dotyczą wyzwań, jakie stają przed projektantami w kontekście dynamicznie zmieniającego się otoczenia. Na licznych warsztatach, wykładach i wystawach dowiesz się m.in.: o najnowszych technologiach, modzie, ekologii, architekturze i wzornictwie. Bez względu na to, czy jest profesjonalistą, czy po prostu interesujesz się szeroko pojętym projektowaniem, wydarzenie to z pewnością cię zaciekawi. 

Rema Days Warsaw

Rema Days Warsaw to targi i konferencje graficzne poświęcone reklamie i drukowi organizowane nieprzerwanie od 2005 roku. To międzynarodowe wydarzenie poświęcone jest szeroko pojętej reklamie i co roku przyciąga przedsiębiorców z Polski i całego świata. Na tym evencie będziesz miał okazję zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami w dziedzinie marketingu i reklamy, topowymi produktami, które podbijają światowy rynek oraz najnowszymi trendami. Dzięki zdobytej wiedzy zainspirujesz się i otworzysz na nowe możliwości, a także będziesz miał szansę do zawiązania międzynarodowych kontaktów biznesowych.

Podsumowanie

Jeśli prowadzisz firmę, zakładasz start-up lub pracujesz jako designer targi i konferencje graficzne w 2022 roku to wydarzenia, na których nie może cię zabraknąć.  Wiedza, jaką uzyskasz od doświadczonych osób związanych z branżą graficzną, ciekawi ludzie, których poznasz oraz kontakty, które nawiążesz, sprawią, że zaczniesz całkiem inaczej patrzeć na swój biznes i możliwości rynkowe oraz zachęcą cię do działania.

Oceń artykuł:
5/5 - (głosów: 3)
Autor artykułu:
Fajnie, że tu jesteś. → Poznajmy się bliżej, zobacz kim jestem.

najnowsze artykuły

To może Cię także zainteresować

Jak sztuczna inteligencja rewolucjonizuje projektowanie graficzne: Przyszłość branży
19 czerwca 2023 0 komentarzy

Jak sztuczna inteligencja rewolucjonizuje projektowanie graficzne: Przyszłość branży

W dzisiejszym artykule przyjrzymy się temu, jak sztuczna inteligencja (AI) zmienia krajobraz projektowania graficznego i wpływa na branżę. Rozwój AI przynosi za sobą nowe możliwości […]

Czytaj dalej
Sztuczna Inteligencja w Grafice Komputerowej: Nowa Funkcja w Photoshop Beta
1 czerwca 2023 0 komentarzy

Sztuczna Inteligencja w Grafice Komputerowej: Nowa Funkcja w Photoshop Beta

W tym artykule skupimy się na nowej funkcji AI w programie Photoshop Beta, która wprowadza fascynujące możliwości dla projektantów grafiki. Nowa funkcja AI w Photoshop […]

Czytaj dalej
Jak zrobić backup strony WordPress?
30 kwietnia 2023 1 komentarz

Jak zrobić backup strony WordPress?

Backup strony w WordPressie to jedna z najważniejszych czynności, jaką powinien wykonywać każdy właściciel strony opartej na tej platformie. Wraz z rosnącą ilością danych, treści […]

Czytaj dalej

2 odpowiedzi na “Targi i konferencje graficzne w 2022 roku”

  1. Chyba musimy zaktualizować nasz kalendarz i wpisać nowe wydarzenia, na które trzeba iść 🙂 Zapowiada się interesujący ten rok 2022 🙂

  2. Jestem pod wrażeniem tego, jak został przedstawiony temat w artykule. Wchodząc na stronę liczyłem, że uda mi się dowiedzieć czegoś więcej i się nie zawiodłem. Czytając podobne wpisy w sieci można się pogubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Social media

Zerknij także na moje profile w social mediach

Facebook

Bądź na bieżąco z nowościami z życia mojego studia graficznego. Znajdź mnie na Facebooku.

Lubię to

Instagram

Obserwuj moje konto na Instagramie. Zobacz zdjęcia i projekty, którymi dzielę się ze światem.

Obsrwuję

Darmowa wycena

Skontaktuj się ze mną i uzyskaj wycenę w 24 godziny

Masz pytania lub wątpliwości?
Porozmawiajmy o Twoim biznesie. Wycena w 24 godziny.

+48 798 929 435

Porozmawiamy o Twoim projekcie — w ciągu 24 godzin możesz liczyć na pierwszy kontakt z mojej strony.

Wycena przygotowana specjalnie dla Ciebie — przygotuję ofertę szytą na miarę, która zawierać będzie wszystkie najważniejsze czynniki.

Wspólnie stworzymy świetny projekt — po akceptacji oferty możemy rozpocząć prace nad Twoim projektem.

    Zapisz się do Newslettera

    Otrzymaj 10% rabatu na pierwsze zlecenie!


    Planujesz stworzenie strony www lub rebranding logo? A może interesujesz się grafiką i designem? Zapisz się do mojego newslettera i odbierz 10% zniżki pierwsze zlecenie.