Grafik komputerowy Puck, Gorzów Wlkp.
Tworzę silne marki. Od podstaw.
darmowa wycena

17 lipca 2022 1 komentarz

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Opieka nad stroną firmową. 8 korzyści, dla których warto powierzyć ją profesjonalnej agencji interaktywnej

Opieka nad stroną firmową. 8 korzyści, dla których warto powierzyć ją profesjonalnej agencji interaktywnej

Strona internetowa stanowi wizytówkę każdej firmy — kreuje jej wizerunek w Internecie, pokazuje jej profesjonalizm i renomę, a także generuje ruch, przez co zwiększa sprzedaż. Pozwala także dotrzeć do szerszego grona odbiorców, ponieważ nie każdy korzysta z popularnych social media, na których często pojawiają się różnego rodzaju awarie, czego przykładem może być kilkugodzinna awaria Facebooka pod koniec 2021 roku.

Zobacz także: Sketch, Figma, Adobe XD, czyli najlepsze narzędzia do projektowania interfejsu użytkownika

Jednak, aby Twój biznes mógł rozwijać się, nie wystarczy raz zbudować witrynę — niezbędna będzie także stała, profesjonalna opieka nad stroną. Wciąż zmieniające się wytyczne Google oraz trendy wymagają zmian technicznych i aktualizacji treści znajdujących się na witrynie tak, aby była ona stabilna i atrakcyjna dla potencjalnych odwiedzających oraz zachęcała do pozostania na niej na dłużej. W niniejszym artykule przedstawiamy 8 korzyści, dla których warto powierzyć opiekę nad stroną profesjonalnej firmie.

Oszczędność czasu

Jeśli zastanawiasz się, czy warto inwestować w usługę, jaką jest opieka nad stroną przez agencję interaktywną, odpowiedź nie będzie taka oczywista. Przede wszystkim musisz zadać sobie pytanie, na czym tak naprawdę Ci zależy: jak często będziesz zmieniał treści i grafiki na stronie, jak bardzo jest ona rozbudowana oraz jaki jest Twój poziom wiedzy odnośnie budowy i funkcjonowania witryn internetowych. Zdecydowanie prościej samodzielnie zarządzać stroną, która posiada CMS (system zarządzania treścią), tak jak w przypadku stron na WordPressie. Z kolei, jeśli strona nie posiada takiego systemu, aby cokolwiek na niej zmienić, musisz znać się na programowaniu.

Niemniej jednak nawet prosta strona na WordPressie wymaga wielu aktualizacji zarówno samej platformy, jak i wtyczek, które odpowiadają za jej funkcjonalności. Oczywiście możesz próbować samodzielnie się tego nauczyć, jednak zajmie to sporo czasu, który mógłbyś poświęcić na rozwijanie własnego biznesu. Opieka nad stroną wymaga wiedzy z wielu dziedzin i znajomości aktualnych trendów, dlatego też zdecydowanie lepiej, jeśli powierzysz ją specjalistom. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że Twoja witryna zawsze będzie działała szybko i poprawnie, a Ty będziesz mógł poświęcić zaoszczędzony w ten sposób czas na to, na czym znasz się najlepiej.  

Oszczędność pieniędzy

Opieka na stroną, oferowana przez profesjonalne agencje interaktywne, poza oszczędzonym czasem, oszczędzi Ci wiele pieniędzy. Usługa ta, w zależności od agencji, w abonamencie miesięcznym wynosi  kilkaset złotych lub też rozliczana jest za roboczogodziny.

Jak już wiesz, aby samodzielnie zarządzać witryną, musisz mieć sporą wiedzę techniczną tak, aby nie popełnić błędów, które mogą przynieść Twojej firmie poważne straty finansowe. I tak na przykład błędny kod może spowodować niepoprawne wyświetlanie się treści na stronie czy spowolnić jej działanie, a złe praktyki SEO mogą znacznie obniżyć pozycję Twojej witryny w wyszukiwarce, a nawet spowodować jej zablokowanie przez Google. To wszystko przekłada się na zmniejszenie ruchu na stronie, a w konsekwencji także zmniejszenie sprzedaży. Współpracując z agencją interaktywną, będziesz mieć pewność, że opieka nad stroną będzie przeprowadzona w sposób w pełni profesjonalny.

Bezpieczeństwo

Internet daje obecnie niemal nieograniczone możliwości, niemniej jednak coraz więcej pojawia się w nim cyberprzestępstw. Strony postawione na otwartym kodzie źródłowym, np. na WordPressie, są o wiele bardziej podatne na ataki hakerów; zdecydowanie bardziej bezpieczne są dedykowane strony zbudowane „od zera”. Powszechne są próby przechwycenia danych wrażliwych klientów stron, którzy logują się na witryny i kupują przez Internet. Nawet niewielka awaria strony i przerwa w jej poprawnym wyświetlaniu się może przynieść Twojej firmie olbrzymie starty finansoweOpieka nad stroną internetową da Ci gwarancję instalacji wszelkich wtyczek, zabezpieczeń i certyfikatów SSL chroniących Twoją stronę przed potencjalnymi atakami. Dzięki opiece nad stroną zarówno Ty, jak i Twoi klienci będziecie mogli spać spokojnie. 

Aktualizacja treści

Każda strona internetowa raz na jakiś czas wymaga odświeżenia jej treści i dodania nowych zmian jej wyglądu zgodnie z trendami designerskimi. O profesjonalizmie firmy świadczy także prowadzony przez nią blog firmowy. Opieka nad stroną firmową prowadzona przez profesjonalną firmę da Ci gwarancję, że po wprowadzeniu nowych treści czy wstawieniu nowych grafik będą one wyświetlały się poprawnie, a na witrynie nie wystąpią nieoczekiwanie błędy, które mogą doprowadzić do utraty wielu klientów.

Wsparcie techniczne

Opieka nad stroną dotyczy także wszelkiej pomocy agencji w przypadku kwestii technicznych. A zatem profesjonalni webmasterzy przekażą Ci wiedzę, jak samodzielnie korzystać z systemu CMS (o ile ta taki posiada) oraz zapoznają Cię z pełną funkcjonalnością strony. Dodatkowo w przypadku jakichkolwiek nieprawidłowości oraz błędów pojawiających się na stronie, naprawią je tak szybko, jak to tylko możliwe. Agencja interaktywna pomoże Ci przenieść domenę, zmienić hosting, zaktualizuje  wtyczki i system, by działały poprawnie, sprawdzi kod lub usunie niepotrzebne dodatki, które spowalniają działanie witryny. Dzięki temu Ty nie będziesz musiał martwić się, że strona nagle przestanie działać i stracisz swoich klientów.

Pozycjonowanie SEO

Na najwyższe pozycje strony w rankingu top 10 ma wpływ wiele mechanizmów. Pozycjonowanie SEO witryny internetowej odnosi się do niepłatnych praktyk dotyczących jej odpowiedniej struktury, poprawności kodu oraz formatowania treści nasyconych słowami kluczowymi. Odpowiednie nagłówki tekstów, paragrafy, linkowanie zewnętrze do innych stron i wewnętrzne pomiędzy podstronami i artykułami blogowymi, odpowiednio zbudowana nawigacja witryny oraz jej responsywność, czyli poprawne wyświetlanie się treści na urządzeniach o różnej rozdzielczości to tylko niektóre elementy, dzięki którym roboty Google wysoką ocenią Twoją stronę, a to pomoże zwiększyć ruch na niej.

Opieka nad stroną firmową. 8 korzyści, dla których warto powierzyć ją profesjonalnej agencji interaktywnej

Optymalizacja

Opieka nad stroną to także jej optymalizacja tak, aby jak najlepiej odpowiadała wytycznym Google, a dzięki temu była przyjazna użytkownikom i pojawiała się w jak najwyższych pozycjach w wyszukiwarce. Odpowiada za to szereg działań, poczynając od optymalizacji kodu, który powinien być poprawnie napisany, nie powielać się i nie zawierać błędów lub funkcjonalności, które nie są wykorzystywane na stronie, poprzez optymalizację treści, aż optymalizację rozmiaru wszystkich zdjęć czy łączenie zdjęć z grafiką, aby niepotrzebnie nie obciążać i nie spowalniać witryny. Optymalizacja dotyczy naprawdę bardzo wielu mechanizmów, na których temat należy mieć odpowiednią wiedzę, dlatego lepiej jest powierzyć to zadanie profesjonalistom.

Modyfikacja i rozbudowa

Wraz z rozwojem Twojego biznesu istnieje spora szansa, że będziesz musiał zmodyfikować swoją witrynę. Opieka nad stroną internetową sprawi, że profesjonalna agencja interaktywna już na etapie budowania Twojej strony będzie miała na uwadze możliwości jej przyszłego rozwoju. Dotyczy to wszelkich zmian w strukturze witryny i układzie treści, jej rozbudowy o kolejne podstrony, dodania  nowych funkcjonalności, łącznie z systemami API, a także przebudowy szaty graficznej strony tak, aby odpowiadała aktualnym trendom designerskim, prezentowała się nowocześnie i atrakcyjnie dla klientów.

Podsumowanie

Opieka nad stroną internetową daje wiele korzyści, dlatego jest to bardzo dobre rozwiązanie dla Twojego biznesu. Profesjonalne administrowanie witryną gwarantuje, że zawsze będzie ona działała szybko i sprawnie, będzie bezpieczna oraz prezentowała się nowocześnie i atrakcyjnie. To także najlepszy sposób, aby poprzez odpowiednie pozycjonowanie i optymalizację strony zapewnić jej jak najwyższe miejsce w naturalnych wynikach wyszukiwania. Dzięki temu, podejmując współpracę z profesjonalistami, nie tylko zaoszczędzisz swój cenny czas i pieniądze, ale i będziesz mógł spokojnie rozwijać swój biznes i pomnażać zyski.

Oceń artykuł:
Oceń ten artykuł, bądź pierwszy!
Autor artykułu:
Fajnie, że tu jesteś. → Poznajmy się bliżej, zobacz kim jestem.

najnowsze artykuły

To może Cię także zainteresować

Nowości w Wordpress 6.1 – automatyczna konwersja do WebP oraz nowy motyw
30 listopada 2022 0 komentarzy

Nowości w Wordpress 6.1 – automatyczna konwersja do WebP oraz nowy motyw

Wordpress 6.1 to kolejna z aktualizacji najpopularniejszego na świecie systemu zarządzania treścią. Postanowiłem sprawdzić, co się zmienia w stosunku do poprzednich wersji. Sprawdź, czego można […]

Czytaj dalej
Adobe Photoshop 2023 – co nowego?
30 października 2022 0 komentarzy

Adobe Photoshop 2023 – co nowego?

W październiku 2022 roku premierę miała nowa wersja programu Adobe Photoshop, która została opatrzona numerem 24.0. Co nowego pojawiło się w programie? Sprawdźmy! Ulepszony mechanizm […]

Czytaj dalej
UX designer vs. UI designer. Poznaj różnicę między najpopularniejszymi zawodami w branży IT!
20 września 2022 0 komentarzy

UX designer vs. UI designer. Poznaj różnicę między najpopularniejszymi zawodami w branży IT!

Coraz częściej wśród zawodów przyszłości i najbardziej rozchwytywanych specjalistów z branży IT znajdują się UX designer i UI designer. W związku z ogromnym postępem technologicznym, jaki można […]

Czytaj dalej

Jedna odpowiedź do “Opieka nad stroną firmową. 8 korzyści, dla których warto powierzyć ją profesjonalnej agencji interaktywnej”

  1. Jeśli nie masz zdolności programistycznych to niestety konieczne jest powierzenie tego zadania specjalistom. Firmy stawiające pierwsze kroki w internecie często zapominają, że strona będzie musiała być cały czas monitorowana, naprawiana w razie potrzeby i miejmy nadzieję, że rozwijana. Samo postawienie strony to pierwszy krok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Social media

Zerknij także na moje profile w social mediach

Facebook

Bądź na bieżąco z nowościami z życia mojego studia graficznego. Znajdź mnie na Facebooku.

Lubię to

Instagram

Obserwuj moje konto na Instagramie. Zobacz zdjęcia i projekty, którymi dzielę się ze światem.

Obsrwuję

Darmowa wycena

Skontaktuj się ze mną i uzyskaj wycenę w 24 godziny

Masz pytania lub wątpliwości?
Porozmawiajmy o Twoim biznesie. Wycena w 24 godziny.

+48 798 929 435

Porozmawiamy o Twoim projekcie — w ciągu 24 godzin możesz liczyć na pierwszy kontakt z mojej strony.

Wycena przygotowana specjalnie dla Ciebie — przygotuję ofertę szytą na miarę, która zawierać będzie wszystkie najważniejsze czynniki.

Wspólnie stworzymy świetny projekt — po akceptacji oferty możemy rozpocząć prace nad Twoim projektem.

    Zapisz się do Newslettera

    Otrzymaj 10% rabatu na pierwsze zlecenie!


    Planujesz stworzenie strony www lub rebranding logo? A może interesujesz się grafiką i designem? Zapisz się do mojego newslettera i odbierz 10% zniżki pierwsze zlecenie.