Jakie narzędzie, które umożliwiłoby stworzenie nowoczesnej, eleganckiej i płynnie działającej witryny internetowej wybrać? To pytanie, które zadają sobie zarówno osoby prywatne, jak i zawodowi projektanci stron WWW, poszukując sprawdzonych i niezawodnych rozwiązań. Wśród wielu kreatorów stron jednym z najpopularniejszych jest motyw Divi, który w rankingu WordPressa zajął pierwsze miejsce pod względem aktywnych użytkowników, których liczba wynosi aż 2,8 mln. Poznaj zalety i wady Divi i przekonaj się, czy jest on odpowiedni właśnie dla ciebie.
Divi to motyw i kreator stron WordPressa, który od kilku lat tryumfuje na tej platformie. Jest to flagowy produkt firmy Elegant Themes, który po raz pierwszy ujrzał światło dzienne w 2013 roku. Przez te wszystkie lata przeszedł wiele poważnych zmian i aktualizacji, które podwyższyły komfort jego użytkowania i rozszerzyły zakres możliwości. Jego niewątpliwą zaletą jest także ogromny uniwersalizm i pełna kompatybilność z WordPressem. Jego cena za rok korzystania wynosi 89 $, z kolei licencja dożywotnia to kwota 249 $.
Motyw Divi zawiera wiele pięknie zaprojektowanych, gotowych szablonów stron, które pozwalają na szybkie uruchomienie niemal każdej witryny internetowej. Jednak Divi to coś więcej, niż motyw. To niezwykle rozbudowany page builder, dzięki któremu można szybko zbudować nowoczesne i funkcjonalne strony bez napisania choćby jednej linijki kodu. Dlatego też cieszy się uznaniem nie tylko wśród nowicjuszy, którzy używają go na użytek własny do tworzenia blogów i stron firmowych. Chętnie wykorzystują go także freelancerzy i profesjonalne agencje interaktywne, którzy budują na nim witryny dla swoich klientów.
Zobacz także: Elementor WordPress. Wady i zalety, które musisz poznać!
Wyjątkową zaletą Divi jest jego intuicyjność i prostota obsługi. Nie tylko pozwala budować witryny w czasie rzeczywistym bez odświeżania strony i wędrówki do zaplecza, ale i oparty jest na metodzie drag&drop. Wystarczy zatem wybrać z panelu bocznego interesujące bloki czy moduły, złapać je, przeciągnąć i upuścić do wizualizatora. A wszystko to odbywa się bez jakiejkolwiek wiedzy technicznej i bez konieczności napisania choćby jednej linijki kodu.
Motyw Divi to jedno z najbardziej innowacyjnych narzędzi do budowy dowolnego rodzaju stron — od stron firmowych, blogów czy portfolio, przez wyspecjalizowane sklepy e-commerce, aż po witryny dropshipping. Udostępnia niezwykle intuicyjny i banalnie prosty do użycia interfejs. Jego wizualizator pozwala na korzystanie z gotowych bloków i elementów strony oraz udostępnia wiele ciekawych opcji i wektorów, które w niezwykle krótkim czasie pozwalają zbudować estetyczne i zaskakujące witryny internetowe. Oferuje ponad 100 pakietów stron WWW, 800 gotowych układów i 45 różnych elementów strony, a także:
Profesjonalni graficy i programiści mogą z łatwością kontrolować kod HTML i CSS, dodając do niego niestandardowe linijki kodu. Daje to jeszcze więcej możliwości przy tworzeniu wyjątkowych i niepowtarzalnych witryn. Dodatkowo Divi pozwala korzystać z globalnych ustawień projektu dla całej strony WWW, tworząc swoisty system projektowania witryn. Co więcej, motyw ten oparty jest na idei czystej struktury kodowania, co oznacza, że żadna linijka kodu nie powtarza się. Jest to niezmiernie ważne, jeśli chodzi o wyższą pozycję strony w wynikach wyszukiwania oraz sprawia, że ta szybciej ładuje się i zużywa mniej pamięci.
Ogromną zaletą Divi jest nie tylko możliwość budowania witryn w czasie rzeczywistym, ale i łatwy dostęp do pełnej historii strony. Dzięki temu w przypadku popełnienia błędu można szybko wyedytować historię i wrócić do stanu wcześniejszego. To nowoczesne narzędzie pozwala również na cofanie i ponawianie akcji tak samo, jak w standardowym Wordzie.
Divi jest kreatorem stron, który wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich użytkowników bez względu na to, czy są profesjonalistami, czy nie posiadają żadnej wiedzy technicznej i doświadczenia w budowaniu witryn. Czasem jednak nawet najlepsi potrzebują pomocy, zwłaszcza na początku korzystania z nowego narzędzia. Dlatego też motyw Divi udostępnia nie tylko instruktaż tekstowy, ale i wiele filmów video, które pokazują, jak stworzyć poszczególne elementy strony. Zarówno licencja roczna, jak i dożywotnia zapewnia także pomoc konsultantów na żywo w formie czatu. Dodatkowe wsparcie może stanowić duża społeczność utworzona na Facebooku.
Jeśli chodzi o wady Divi może być nią jego cena, która wynosi 89 $ (około 380 zł) za licencję roczną i 249 $ (około 1050 zł) za licencję dożywotnią. Jednak tu warto zaznaczyć, że jest to raczej zbyt wysoka cena, jeśli motyw potrzebny jest do uruchomienia pojedynczej witryny. Za kilkukrotnie niższą kwotę można bowiem wykupić motyw na Theme Forest, który spełni wymagania zwykłego użytkownika. W przypadku agencji, które budują na tym kreatorze wiele witryn, to, co dla zwykłego użytkownika jest wadą, dla niech będzie ogromną zaletą.
Motyw Divi to bardzo rozbudowane narzędzie i przy nieodpowiednim doborze hostingodawcy może spowalniać szybkość ładowania się strony. Co prawda, taka witryna nie osiąga zatrważająco niskich wyników w rankingach prędkości stron i statystykach. Jednak im więcej użytych modułów, tym może być wolniejsza. Divi wcale nie jest gorszy od innych tego typu page builderów. Jednak oferuje funkcje, których inne kreatory nie posiadają, przez co może wydawać się nieco wolniejszy.
Wadą Divi może być fakt, że jest to potężne i niezwykle rozbudowane narzędzie, przez co korzystanie z niego może być nieco utrudnione. Dostępne gotowe szablony i moduły oraz wiele opcji ich konfiguracji może sprawić, że nawet profesjonalny projektant stron, który pracował już z innymi page builderami może się w nim pogubić. Zdecydowanie na większe trudności natrafi osoba nietechniczna, która nigdy wcześniej nie zbudowała żadnej witryny.
Divi to niewątpliwie najpopularniejszy motyw WordPressa, który jest jednym z najczęściej wybieranych narzędzi do budowy nowoczesnych i estetycznych witryn. Umożliwia projektowanie stron wizytówek, blogów czy portfolio, a także profesjonalnych sklepów e-commerce i platform dropshipping. Motyw Divi udostępnia całe bogactwo modułów z różnymi opcjami do wyboru umożliwiającymi ich dokładne dostosowanie do własnych potrzeb oraz wiele szablonów stron gotowych do użytku w bardzo krótkim czasie. Ten kreator stron jest niezwykle elastyczny, pozwala tworzyć niestandardowe kody HTML i style CSS, umożliwia pracę w czasie rzeczywistym oraz pozwala na dostęp do stanów zapisanych w historii. Ma także swoje wady. Niemniej jednak, o tym, dlaczego motyw Divi jest tak popularny i czy warto go używać, najlepiej przekonać się samemu.
Screenshot w nagłówku pochodzi ze strony Elegant themes
najnowsze artykuły
W dzisiejszym artykule przyjrzymy się temu, jak sztuczna inteligencja (AI) zmienia krajobraz projektowania graficznego i wpływa na branżę. Rozwój AI przynosi za sobą nowe możliwości […]
Czytaj dalejW tym artykule skupimy się na nowej funkcji AI w programie Photoshop Beta, która wprowadza fascynujące możliwości dla projektantów grafiki. Nowa funkcja AI w Photoshop […]
Czytaj dalejBackup strony w WordPressie to jedna z najważniejszych czynności, jaką powinien wykonywać każdy właściciel strony opartej na tej platformie. Wraz z rosnącą ilością danych, treści […]
Czytaj dalejSocial media
Darmowa wycena
Masz pytania lub wątpliwości?
Porozmawiajmy o Twoim biznesie. Wycena w 24 godziny.
Porozmawiamy o Twoim projekcie — w ciągu 24 godzin możesz liczyć na pierwszy kontakt z mojej strony.
Wycena przygotowana specjalnie dla Ciebie — przygotuję ofertę szytą na miarę, która zawierać będzie wszystkie najważniejsze czynniki.
Wspólnie stworzymy świetny projekt — po akceptacji oferty możemy rozpocząć prace nad Twoim projektem.