W dobie tylu możliwości wybór odpowiedniego programisty może okazać się niezwykle skomplikowany. Kogo warto wybrać? Agencję kreatywną, studio graficzne, czy może niezależnego web developera? W poniższym tekście poznacie 10 zalet współpracy z programistą freelancerem.
Doświadczony programista potrafi precyzyjnie wyczuć gust klienta, a dzięki swej wyobraźni jest w stanie kreować projekty jeszcze w fazie wstępnych negocjacji. Bez problemu połączy w całość nawet najdrobniejsze szczegóły wizji zleceniodawcy i zbuduje stronę, która będzie spełniała wszelkie jego wymagania. Komunikacja z agencją kreatywną jest procesem, podczas którego często unikają niuanse, które dobry web developer przekułby w celny pomysł.
Programista freelancer musi samodzielnie szukać nowych zleceń, momentami miewa także przerwy w pozyskiwaniu zamówień. W związku z tym możemy spodziewać się szybszej realizacji projektu. Bezpośredni kontakt z web developerem również ma duże znaczenie, gdyż brak ingerencji osób trzecich znacząco ułatwia komunikację, co przekłada się na szybszy proces finalizacji zlecenia. Dodatkowo, szybkie i profesjonalne wykonanie usługi będzie doskonałą wizytówką dla niezależnego projektanta. Specjalista, który sam musi zadbać o swoją renomę, powierzone mu zadanie wykona szybciej i staranniej.
Nie da się ukryć, że agencje kreatywne naliczają dodatkowe koszty, aby zadbać o prawidłowe działanie firmy. W porównaniu do cenników usług samodzielnie działających projektantów stron internetowych, agencje wypadają naprawdę blado. Jeżeli zależy nam na korzystnej cenie, współpraca z programistą freelancerem będzie najlepszym wyborem. Oczywiście dla wielu osób ważniejsza od niskiej ceny jest jakość wykonanego projektu, jednak obecnie sporo utalentowanych programistów przechodzi na freelance. Wybierając ich usługi mamy pewność otrzymania wartościowych koncepcji stron www, przy stosunkowo niskich kosztach ich wykonania.
Samodzielny webmaster musi dbać o dobrą reputację i wysoką jakość wykonywanych projektów, a wszystko po to, aby klient chciał do niego wrócić i polecał go innym osobom. Dzięki temu mamy gwarancję, że dołoży wszelkich starań, aby współpraca układała się jak najbardziej komfortowo, a wykonane zlecenie szczegółowo wpisało się w gust zleceniodawcy. Wielu web developerów posiada na własnych stronach specjalne strony z opiniami klientów, z którymi każdy może się zapoznać.
Współpracując z firmą, która zatrudnia kilku programistów, zazwyczaj nie mamy możliwości wyboru konkretnego projektanta do realizacji naszego zlecenia. Jednak przy wyborze web developera zewnętrznego możemy obejrzeć portfolio, które jest zapisem jego twórczej działalności. Dzięki temu możemy wybrać eksperta, którego projekty stron najbardziej odpowiadają naszej estetyce i według nas najlepiej sprawdzą się przy reklamowaniu naszej działalności. Agencje kreatywne, choć w swym portfolio często przedstawiają koncepcje i sylwetki poszczególnych projektantów, w praktyce – zlecenia przydzielają osobom, które w danym momencie są w stanie podjąć się ich realizacji. Niestety, nie zawsze oznacza to, że nasz ulubiony programista w danym zespole podejmie się wykonania zlecenia.
Podczas gdy wiele agencji kreatywnych wykonuje zlecenia kładąc nacisk na ilość i co za tym idzie – zysk. Web developer freelancer szczególnie dba o aspekty techniczne, a dzięki swej wiedzy buduje strony, których koncepcje są nowatorskie. Wybierając współpracę z samodzielnym programistą mamy pewność, że projekty wykona konkretna osoba i będą cechowały się niepowtarzalnym stylem danego twórcy.
Wolni strzelcy stale poszukują nowych zleceń, przez co muszą być otwarci na częsty kontakt z klientami. Wielu z nich dosłownie wpisuje w opisie swoich działalności ,,dostępność 24/7’’. Jest to duża zaleta dla zleceniodawców, gdyż codzienna gonitwa, nawał pracy i obowiązków sprawiają, że kontakt z projektantem stron zmuszeni są nawiązać w godzinach wieczornych. Freelancer bez problemu znajdzie czas na kontakt z kontrahentami, podczas gdy większość firm będzie już dawno zamknięta.
Nie można zapominać o tym, że programiści uwielbiają swobodę i niezależność. Mało tego, ich praca wymaga ciszy i skupienia. Programiści zatrudniani na etacie dość często narzekają na konieczność pracy w zespole, a wszystko przez ramy, do których muszą dopasować się w firmach. Ich decyzyjność w agencjach kreatywnych często jest bliska zeru, a największy wpływ na kształtowanie ich projektów poza nieobeznanym z budowaniem stron klientem mają przełożeni, często bojący się nieszablonowych pomysłów, które ich zdaniem mogłyby się nie sprzedać. Web developer freelancer może działać swobodnie i projektuje to, na co ma ochotę. Oczywiście uwzględniając wymagania klienta. Dlatego, gdy zależy nam na wyjątkowym projekcie, który wyróżni naszą działalność, to właśnie współpraca z web developerem freelancerem będzie trafnym wyborem.
W każdym aspekcie – od wykonywanych projektów, po indywidualne podejście do klienta, a nawet wycenę poszczególnych zleceń. Wolny strzelec będzie starał się, aby współpraca przebiegała korzystnie dla obydwu stron. Kiedy będzie trzeba, nie będzie obawiał się wprowadzenia zmian w swym trybie pracy, cenniku, czy częstotliwości korekt. Niczym nieograniczony web master będzie w stanie dopasować się do indywidualnych potrzeb zleceniodawcy.
Agencje kreatywne po sfinalizowaniu zlecenia często pozostawiają klientów samych sobie. W związku z tym wielu z nich narzeka na brak wsparcia z ich strony. Programista freelancer, dzięki temu, że jest łatwiej dostępny, będzie także w stanie kontaktować się z nami już po zakończeniu współpracy i rozwieje wszelkie wątpliwości dotyczące strony.
Zobacz także: 10 korzyści, jakie niesie za sobą współpraca z grafikiem
Jak sami widzicie współpraca z web developerem freelancerem ma zalety, które mogą okazać się kluczowe przy wyborze profesjonalistów odpowiedzialnych za budowę naszej strony. Osobiście zachęcam Was do wybierania samodzielnych projektantów, gdyż poza wyżej wymienionymi walorami, będziecie mieli okazję wesprzeć ulubionego projektanta, a z punktu biznesowego – wesprzecie mniejszą działalność. Duże studia i agencje kreatywne działają na dużą skalę. Warto wspierać niezależnych twórców, którzy sami muszą zabiegać o ciągłość zamówień. Na pewno odwdzięczą się zaangażowaniem i pasją, które wkładają w swoje prace. Jakie jeszcze plusy odkryjecie podczas współpracy z freelancerami? Przekonajcie się sami.
najnowsze artykuły
W dzisiejszych czasach telefony komórkowe stały się naszym podstawowym narzędziem. Używamy ich do wszystkiego: od kontaktu z innymi, przez zakupy, po surfowanie po internecie. Z […]
Czytaj dalejW dobie cyfryzacji, kiedy nasza aktywność w dużej mierze przeniosła się do świata online, ochrona danych staje się rzeczą nadrzędną. Każda strona internetowa, niezależnie od […]
Czytaj dalejTechnologie no-code i low-code zrewolucjonizowały sposób, w jaki firmy, szczególnie te mniejsze, podchodzą do tworzenia i wdrażania rozwiązań technologicznych. Te innowacyjne podejścia, oparte na platformach, […]
Czytaj dalejSocial media
Darmowa wycena
Masz pytania lub wątpliwości?
Porozmawiajmy o Twoim biznesie. Wycena w 24 godziny.
Porozmawiamy o Twoim projekcie — w ciągu 24 godzin możesz liczyć na pierwszy kontakt z mojej strony.
Wycena przygotowana specjalnie dla Ciebie — przygotuję ofertę szytą na miarę, która zawierać będzie wszystkie najważniejsze czynniki.
Wspólnie stworzymy świetny projekt — po akceptacji oferty możemy rozpocząć prace nad Twoim projektem.