Strona WordPress cena – to zagadnienie, które pojawia się przy okazji poszukiwania informacji dotyczących chęci stworzenia nowej strony internetowej lub też odświeżenia starej. WordPress z uwagi na dużą funkcjonalność, łatwość dopasowania do potrzeb klientów oraz szereg różnorodnych wtyczek jest dość popularnym rozwiązaniem. Podpowiadamy, ile kosztuje strona na WordPressie oraz jaka jest jej przewaga nad innymi platformami.
Strony oparte na WordPress chętnie wybiera szerokie grono użytkowników. Wykorzystywane są zarówno przez osoby, które prowadzą blogi, jak i firmy – w przypadku stron wizytówek czy też bardziej rozbudowanych witryn. WordPress jest najpopularniejszym CMS do stron internetowych na całym świecie.
Ile należy zapłacić za prostą stronę, a ile za rozbudowaną stronę ze sklepem? Jeżeli chcesz poznać odpowiedź na te pytania, zapraszamy do lektury.
Zanim jednak przejdziemy do omówienia cennika stron na WordPressie, przyjrzymy się bliżej czynnikom, które wpływają na ceny. Prosta strona WordPress jest zupełnie inna niż w przypadku złożonej strony ze sklepem.
Oto podstawowe elementy, które mają wpływ na koszt wykonania strony (nie tylko na WordPressie):
Jak widzisz, cena strony WordPress jest zależna od kilku różnych elementów. Każdy wykonawca dokonuje indywidualnej wyceny na podstawie przekazanych mu informacji oraz oczekiwań i potrzeb zleceniodawcy.
Strona WordPress cena – oto średnie koszty wykonania stron internetowych w zależności od ich rodzaju oraz przeznaczenia:
Należy również doliczyć dodatkowe koszty związane z utrzymaniem strony. Jest to ok. 150-350 złotych rocznie za abonament i domenę oraz utrzymanie serwera.
Strony oparte na WordPress ze względu na liczne zalety cieszą się bardzo dużą popularnością. Oto kilka powodów, dla których są one tak chętnie wybierane:
Zobacz także: Strona WordPress wady i zalety popularnego systemu CMS
Atrakcyjna cena strony WordPress to niejedyna zaleta tego rozwiązania. Jak widzisz, wykorzystanie tej platformy wiąże się z szeregiem korzyści, które pomogą firmie w dotarciu do szerokiego grona odbiorców i potencjalnych klientów.
Czasami można spotkać się z pytaniem, co jest lepsze – strona na Wix czy WordPress? Wix ma kilka podstawowych wad, których nie doświadczą użytkownicy WordPress. Mowa tu m.in. o:
WordPress oferuje swoim użytkownikom większą elastyczność, więcej funkcjonalności, szablonów graficznych i wtyczek oraz umożliwia łatwiejsze przenoszenie danych. Ponadto jest rekomendowany w przypadku tworzenia sklepów internetowych.
Zatem odpowiedź na pytanie strona na Wix czy WordPress może być tylko jedna. Zdecydowanie WordPress.
Pomimo tego, że cena strony opartej o WordPress jest atrakcyjna, niektórzy użytkownicy szukają innych rozwiązań. Czy strona WordPress za darmo to dobry sposób na założenie strony internetowej?
Tylko dobrze wykonana strona internetowa przyciągnie klientów i wzbudzi zainteresowanie. Obecnie odbiorcy są bardzo wymagający i wychwytują niemal każde niedociągnięcie. Dlatego też osoby, którym zależy na profesjonalnym wrażeniu oraz pozyskaniu wiernego grona odbiorców, powinny zdecydować się na skorzystanie z usług profesjonalisty. Specjalista zna trendy w projektowaniu stron internetowych i jest w stanie uwzględnić je podczas tworzenia strony dla konkretnego zleceniodawcy.
Teraz już wiesz, że cena strony WordPress uzależniona jest od wielu różnych czynników. Jest to platforma chętnie wybierana przez użytkowników z całego świata. Swą przewagę nad innymi kreatorami stron internetowych osiąga nie tylko dzięki popularności, ale także łatwości obsługi, responsywności oraz ogromnej funkcjonalności.
najnowsze artykuły
W dzisiejszych czasach telefony komórkowe stały się naszym podstawowym narzędziem. Używamy ich do wszystkiego: od kontaktu z innymi, przez zakupy, po surfowanie po internecie. Z […]
Czytaj dalejW dobie cyfryzacji, kiedy nasza aktywność w dużej mierze przeniosła się do świata online, ochrona danych staje się rzeczą nadrzędną. Każda strona internetowa, niezależnie od […]
Czytaj dalejTechnologie no-code i low-code zrewolucjonizowały sposób, w jaki firmy, szczególnie te mniejsze, podchodzą do tworzenia i wdrażania rozwiązań technologicznych. Te innowacyjne podejścia, oparte na platformach, […]
Czytaj dalejMusisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.
Social media
Darmowa wycena
Masz pytania lub wątpliwości?
Porozmawiajmy o Twoim biznesie. Wycena w 24 godziny.
Porozmawiamy o Twoim projekcie — w ciągu 24 godzin możesz liczyć na pierwszy kontakt z mojej strony.
Wycena przygotowana specjalnie dla Ciebie — przygotuję ofertę szytą na miarę, która zawierać będzie wszystkie najważniejsze czynniki.
Wspólnie stworzymy świetny projekt — po akceptacji oferty możemy rozpocząć prace nad Twoim projektem.
Proszę napisać czy jest wobec tego zakładać bloga lub stronę opartą na gotowym szablonie?
Cześć! wszystko zależy od tego ile masz czasu na zbudowanie własnej strony, jakie powinna spełniać cele oraz to jaki masz na to budżet. To trochę tak jak kupno sukni ślubnej – możesz ją albo uszyć w zakładzie krawieckim, albo skorzystać z gotowca w sklepie. Zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie jest OK, jednak wszystko zależy od tego co chcesz osiągnąć. Najważniejszy jest kompromis. 🙂
Bardzo dobry artykuł choć uważam, że dużo lepsze są strony szytę na miarę niż robione na gotowych szablonach. W tych gotowcach opartych o Elementor ilość i jakość kodu generowana przez tą wtyczkę jest fatalna, co powoduję problemy z odpowiednią optymalizacją SEO i szybkością ładowania się strony.
Dokładnie tak, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest stworzenie strony od zera, niż takiej, która opiera się na gotowych wtyczkach.
Strony mogą osiągać nawet wyższe kwoty gdyż strona to nie sam wordpress. Z zainstalowania samego wordpressa strony nie będzie.
Sam proces tworzenia strony to : poznanie biznesu Klienta, określenie grupy docelowej, celu strony, co zaliczymy jako konwersję. To prototypowanie, projektowanie makiet UX oraz projektowanie grafiki UI.
Często jeszcze dochodzi budowa strony pod SEO i research fraz kluczowych
Nie wiedziałem, że ceny stron wordpress mogą osiągać takie kwoty… przecież sam cms jest darmowy, dlaczego zatem strona na wordpressie kosztuję 5 tysięcy? Czy wynika to z autorskich wtyczek? Szablony na themeforest kosztują jakieś 200zł, czy to znaczy, że one mają mniejszą wartość?
System WordPress jest jedynie silnikiem, który możemy dowolnie rozbudować. Tworzenie autorskich wtyczek oraz szablonów jest procesem pracochłonnym, który wymaga nie tyle oprogramowania co specjalistycznej wiedzy i doświadczenia, a jak wszyscy wiemy, wiedza kosztuje. Jeżeli chodzi o szablony themeforest to owszem są tanie – jednak są też bardzo rozbudowane i trudne w konfiguracji dla laika. Osobiście jestem zwolennikiem rozwiązań szytych na miarę.