Grafik komputerowy Puck, Gorzów Wlkp.
Tworzę silne marki. Od podstaw.
darmowa wycena

16 września 2020 0 komentarzy

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Jak zwiększyć wiarygodność strony internetowej?

Jak zwiększyć wiarygodność strony internetowej?

Atrakcyjny wygląd strony, użyteczne funkcje, generowanie ruchu, zwiększanie konwersji i przyciąganie uwagi – to najczęściej te czynniki są najważniejsze przy tworzeniu strony WWW. Jednak trzeba pamiętać o tym, że to jej wiarygodność ma ogromny wpływ na to, czy odbiorcy będą chcieli spędzać na niej czas, a wyszukiwarki pokażą ją w wynikach. Oto cztery proste kroki, by skutecznie zwiększyć wiarygodność strony internetowej.

Prawdziwe opinie klientów

Rekomendacje innych użytkowników wpływają nawet na 50% wszystkich decyzji zakupowych, ale tylko niewielki odsetek firm rzetelnie przekazuje opinie swoich klientów. Treści tworzone przez „prawdziwych ludzi” to jedna z najlepszych form zwiększenia wiarygodności firmy. Dzięki niej klienci mogą się zorientować, jak wiele innych osób korzysta z danych produktów i usług oraz czy warto wydać na nie swoje pieniądze. Dodatkowo sekcja na stronie, która umożliwia wyrażenie własnej opinii, sprawia, że ludzie czują się bezpiecznej, bo wiedzą, że jeśli cokolwiek im się nie spodoba, będą mogli o tym napisać. 

Trzeba tu jednak uważać na pewną pułapkę – wiele firm w obawie przed negatywnymi komentarzami upublicznia tylko te, które zachwalają ich markę. W konsekwencji na ich stronie znajdują się same superlatywy, a taka sytuacja w rzeczywistym świecie jest bardzo mało prawdopodobna. I chociaż „jedna gwiazdka” pozostawiona przez klienta z powodu czynników, na które firma nie miała wpływu, może być niezwykle frustrująca, to cenzurowanie opinii użytkowników nigdy nie jest dobrym pomysłem. Wiarygodność strony internetowej można zbudować tylko poprzez przejrzyste, uczciwe działania.

Dane kontaktowe 

Użytkownik strony musi mieć dostęp do informacji o tym, do kogo należy witryna i jak może skontaktować się z firmą. Nawet jeśli działa ona wyłącznie w przestrzeni internetowej, to odbiorcy chcą widzieć, czy „po drugiej stronie” znajdują się prawdziwi ludzie, którym mogą zaufać. 

Na wielu witrynach to właśnie zakładka „o nas” jest jedną z najczęściej odwiedzanych. Jeśli zawiera odpowiednie informacje, jest w stanie w bardzo szybki i skuteczny sposób wpłynąć na wiarygodność strony internetowej. Przyczynia się także do zbudowania prawdziwych relacji, szczególnie wtedy, gdy umieści się w niej zdjęcia zespołu i naturalne opisy prezentujące firmę. 

Jakie informacje zwiększają wiarygodność na stronie? Przede wszystkim należy upublicznić:

Certyfikat SSL

Szacuje się, że prawie 80% witryn z całego świata nie posiada certyfikatu SSL lub działa on na nich nieprawidłowo. Ta ogromna liczba niezabezpieczonych stron może dziwić, ponieważ SSL jest pierwszym i podstawowym narzędziem do zwiększania wiarygodności strony. Badania wykazały, że włączenie protokołu SSL w witrynie może zwiększyć konwersje nawet o 90%!

wiarygodność strony internetowej
Różnica między stroną z certyfikatem SSL, a bez niego.

Certyfikaty SSL chronią poufne informacje, takie jak hasła lub dane kart kredytowych, podczas przesyłania ich z witryny na serwer. Stanowią więc pozytywny znak nie tylko dla użytkowników, ale również dla wyszukiwarek. Google może nagradzać tak zabezpieczoną stronę wyższymi rankingami wyszukiwania, co ma ogromne znaczenie dla generowania ruchu.

Polityka prywatności 

Zasady ochrony prywatności są powszechną funkcją w witrynach internetowych, ponieważ są określone przez przepisy prawne w licznych krajach. Aby działać sprawnie w internecie i wykorzystywać w pełni jego potencjał np. poprzez Google AdSense, również konieczne jest ich wdrożenie. Polityka prywatności jasno informuje użytkowników, jak gromadzone są ich dane, jak są wykorzystywane i jak strona dba o ich bezpieczeństwo. To kolejny sposób na zasygnalizowanie odwiedzającym, że strona jest wiarygodna.

Wiele zmian wprowadziło na tym polu europejskie prawodawstwo. Regulamin RODO musi pojawić się na każdej stronie, która w jakikolwiek sposób zbiera dane. Najczęściej odbywa się to poprzez uzupełnienie formularza kontaktowego, który również stanowi istotny sygnał o wiarygodności witryny. Dzięki niemu użytkownicy mogą w za pośrednictwem jednego kliknięcia rozpocząć konwersację z firmą, co niezwykle ułatwia budowanie pozytywnych relacji.

Wiarygodność strony internetowej – zwiększ ją korzystając z usług profesjonalisty! 

Kluczem do stworzenia wiarygodności strony internetowej jest skorzystanie z usług profesjonalisty. Doświadczona firma zajmująca się tworzeniem stron WWW doskonale zna zasady panujące w branży i stworzy witrynę, która zbuduje wiarygodny i autentyczny wizerunek Twojej marki. Sprawdź naszą ofertę!

Oceń artykuł:
4.8/5 - (głosów: 41)
Autor artykułu:
Fajnie, że tu jesteś. → Poznajmy się bliżej, zobacz kim jestem.

najnowsze artykuły

To może Cię także zainteresować

Ścieżka kariery dla animatorów 3D zaczyna się w Drimagine!
2 sierpnia 2022 0 komentarzy

Ścieżka kariery dla animatorów 3D zaczyna się w Drimagine!

W czasach, kiedy większość branż, tematów i projektów przenosi się do Internetu, specjaliści zajmujący się kwestiami wizualnymi zyskują zupełnie nowe możliwości do rozwoju. Mają szansę […]

Czytaj dalej
Opieka nad stroną firmową. 8 korzyści, dla których warto powierzyć ją profesjonalnej agencji interaktywnej
17 lipca 2022 0 komentarzy

Opieka nad stroną firmową. 8 korzyści, dla których warto powierzyć ją profesjonalnej agencji interaktywnej

Strona internetowa stanowi wizytówkę każdej firmy — kreuje jej wizerunek w Internecie, pokazuje jej profesjonalizm i renomę, a także generuje ruch, przez co zwiększa sprzedaż. Pozwala […]

Czytaj dalej
Sketch, Figma, Adobe XD, czyli najlepsze narzędzia do projektowania interfejsu użytkownika
26 czerwca 2022 0 komentarzy

Sketch, Figma, Adobe XD, czyli najlepsze narzędzia do projektowania interfejsu użytkownika

Programy do projektowania UI/UX i prototypownia, jak Figma, Sketch czy Adobe XD, cieszą się ogromną popularnością ze względu na swój prosty interfejs, małą wagę i wysoką interaktywność, która pozwala zobaczyć, jak […]

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Social media

Zerknij także na moje profile w social mediach

Facebook

Bądź na bieżąco z nowościami z życia mojego studia graficznego. Znajdź mnie na Facebooku.

Lubię to

Instagram

Obserwuj moje konto na Instagramie. Zobacz zdjęcia i projekty, którymi dzielę się ze światem.

Obsrwuję

Darmowa wycena

Skontaktuj się ze mną i uzyskaj wycenę w 24 godziny

Masz pytania lub wątpliwości?
Porozmawiajmy o Twoim biznesie. Wycena w 24 godziny.

+48 798 929 435

Porozmawiamy o Twoim projekcie — w ciągu 24 godzin możesz liczyć na pierwszy kontakt z mojej strony.

Wycena przygotowana specjalnie dla Ciebie — przygotuję ofertę szytą na miarę, która zawierać będzie wszystkie najważniejsze czynniki.

Wspólnie stworzymy świetny projekt — po akceptacji oferty możemy rozpocząć prace nad Twoim projektem.

    Zapisz się do Newslettera

    Otrzymaj 10% rabatu na pierwsze zlecenie!


    Planujesz stworzenie strony www lub rebranding logo? A może interesujesz się grafiką i designem? Zapisz się do mojego newslettera i odbierz 10% zniżki pierwsze zlecenie.