Grafik komputerowy Puck, Gorzów Wlkp.
Tworzę silne marki. Od podstaw.
darmowa wycena

19 marca 2021 1 komentarz

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Jak dodać zdjęcie na Instagram?

Instagram jest aktualnie niekwestionowanym liderem wśród wszystkich platform mediów społecznościowych. Jak dodać zdjęcie na Instagram, aby zachęcić  do zakupu produktów i usług firmy oraz jak efektywnie wypromować Wasz osobisty profil? O wszystkim dowiecie się w artykule.

Jak dodać zdjęcie na Instagram?

Pewnie wielu z Was zastanawia się jak dodać zdjęcie na Instagram, aby wyglądało profesjonalnie? Jak pokazują statystyki z 2020 roku, każdego miesiąca Instagram odwiedza ponad miliard aktywnych użytkowników, a w ciągu jednego dnia jest ich aż 500 milionów. Co ciekawe, Instagram może poszczycić się 58 razy większym zaangażowaniem na obserwującego, niż Facebook. Do tego ponad 60 posiadaczy loguje się w aplikacji codziennie, dzięki czemu stał się drugą najbardziej zaangażowaną siecią społecznościową na świecie. Uważa się, że Facebook powoli ustępuje miejsca szybko rozwijającemu się Instagramowi, który stał się tym samym doskonałym narzędziem marketingowym. Jak dodać zdjęcie na Instagram, aby zachęcić  do zakupu produktów i usług firmy oraz jak efektywnie wypromować Wasz osobisty profil? O wszystkim dowiecie się w artykule.

Jak dodać zdjęcie na Instagram? Zadbaj o jakość zdjęć

Instagram jest platformą, która opiera się na treściach wizualnych, dlatego należy zadbać o to, aby prezentowane materiały były dobrej rozdzielczości. Zdjęcia na Instagram, to najbardziej popularne materiały dodawane do aplikacji. Z dostępnych opcji możemy wyróżnić także specjalnie zaprojektowane do tego celu grafiki przygotowane w programach graficznych, video oraz oczywiście Insta stories. Twórcy kontentu, którym zależy na popularności profilu, muszą dopasować materiały do syntetycznych i wyrazistych trendów wizualnych, gdyż na zainteresowanie widza statystycznie mamy jedynie kilka sekund. 

Wymiary grafik na Instagramie

Najnowsza aktualizacja Instagrama umożliwiła dodawanie zdjęć nie tylko w kwadratach, jak było do tej pory, lecz również zdjęć pionowych i poziomych na planie prostokąta. Myślę, że wszyscy twórcy odetchnęli z ulgą, bo niektóre zdjęcia po prostu muszą być prezentowane w pełnej krasie, a ich kadrowanie spowodowałoby znaczny spadek wartości wizualnych. Aktualnie dostępne są następujące wymiary grafik publikowanych poprzez edytor zdjęć:

Oczywiście, jeżeli zdjęcia mają inne wymiary, to aplikacja samoistnie dopasowuje grafikę do wymiarów odpowiednich dla portalu. Warto także pamiętać, aby dodawać pliki o szerokości maksymalnie 1080 px. W przeciwnym razie obraz ulegnie kompresji, co wpłynie znacząco na jego jakość. Według statystyk najbardziej popularne na Instagramie są zdjęcia portretowe, a użytkownicy często pozostają przy klasycznym kwadratowym kadrze.

Karuzele

Ciekawym i bardzo modnym sposobem kreowania kontentu na Instagramie jest tworzenie karuzeli. Są to serie postów, które przewija się na ekranie telefonu. Jak się okazuje, jest to świetne narzędzie do promowania profilu i marki, a także idealny sposób do przekazywania ważnych informacji, ciekawostek, czy różnego rodzaju porad. Do przygotowania karuzeli potrzebny jest oczywiście pomysł oraz podstawowa znajomość dostępnych na rynku programów graficznych. Oprócz klasycznego pakietu Adobe, możecie skorzystać z Canvy, a nawet Power Pointa, który umożliwia eksportowanie slajdów do obrazków. Jeżeli chodzi o aplikacje mobilne, to z pomocą przyjdzie Wam Unfold, służący do tworzenia postów i insta stories, w którym można wybrać format zdjęcia, a następnie dodać wybraną ramkę, teksty oraz zmienić styl fontów i ich kolor.

jak dodać zdjęcie na instagram

Należy pamiętać, że do jednego posta możemy dodać maksymalnie 10 obrazów. Karuzelę należy przygotować w taki sposób, aby pierwszy slajd zawierał tytuł i stanowił zachętę do przeczytania kolejnych. W tym miejscu warto dodać grafikę z napisem ,,przewiń’’. Natomiast ostatni slajd naszej mini prezentacji powinien ładnie podsumować całość oraz zachęcić widza do działania. Tutaj dobrze zaproponować zapisanie posta, odwiedzenie strony internetowej, czy chociażby zostawienia komentarza. Należy zachować umiar z tekstem, gdyż jak już wcześniej wspomniałam, na Instagramie najważniejszy jest przekaz wizualny. Najlepiej wpisać kilka zdań, a zamiast słów dodawać ikony. Warto zadbać o to, aby wszystkie obrazki były spójne, czyli miały takie samo tło, typografię, kolorystykę i styl. Miło ogląda się przekaz, który stanowi jedną całość.

Jak dodać zdjęcie na Instagram? Zadbaj o odpowiedni format zdjęć

Warto zapisać sobie przygotowane w wybranym programie graficznym obrazki do jednego pliku PDF. Taki plik oprócz publikacji poszczególnych obrazów na Instagramie, można śmiało udostępnić również jako karuzelę na Facebooku. Nowością, o której nadal wie niewiele osób jest możliwość wyświetlania pokazów slajdów na LinkedIn. Wystarczy podczas tworzenia wpisu dodać takiego PDF’a jako dokument, a serwis wyświetli go jako pokaz slajdów.

Jak dodać zdjęcie na Instagram? Jak widzicie, istnieje kilka prostych zasad wrzucania idealnych zdjęć na Instagram. Kiedy już przygotujecie odpowiednie obrazy, wystarczy zadbać o ciekawy opis, który w przypadku karuzeli możecie ograniczyć do miminum. Pozostaje tylko wpisać odpowiednie hasztagi, zwrócić uwagę na właściwą porę publikowania postów i już jesteście o krok od  zbudowania cieszącego się popularnością profilu.

Oceń artykuł:
4.7/5 - (głosów: 3)
Autor artykułu:
Grafik komputerowy i copywriterka. Współpracujemy od 2020 roku.

najnowsze artykuły

To może Cię także zainteresować

Jak sztuczna inteligencja rewolucjonizuje projektowanie graficzne: Przyszłość branży
19 czerwca 2023 0 komentarzy

Jak sztuczna inteligencja rewolucjonizuje projektowanie graficzne: Przyszłość branży

W dzisiejszym artykule przyjrzymy się temu, jak sztuczna inteligencja (AI) zmienia krajobraz projektowania graficznego i wpływa na branżę. Rozwój AI przynosi za sobą nowe możliwości […]

Czytaj dalej
Sztuczna Inteligencja w Grafice Komputerowej: Nowa Funkcja w Photoshop Beta
1 czerwca 2023 0 komentarzy

Sztuczna Inteligencja w Grafice Komputerowej: Nowa Funkcja w Photoshop Beta

W tym artykule skupimy się na nowej funkcji AI w programie Photoshop Beta, która wprowadza fascynujące możliwości dla projektantów grafiki. Nowa funkcja AI w Photoshop […]

Czytaj dalej
Jak zrobić backup strony WordPress?
30 kwietnia 2023 1 komentarz

Jak zrobić backup strony WordPress?

Backup strony w WordPressie to jedna z najważniejszych czynności, jaką powinien wykonywać każdy właściciel strony opartej na tej platformie. Wraz z rosnącą ilością danych, treści […]

Czytaj dalej

Jedna odpowiedź do “Jak dodać zdjęcie na Instagram?”

  1. Ciekawy artykuł, ale dodawanie zdjęć pionowych jest bardzo trudne, bo często ucina zdjęcia. Chociaż ostatnio nic pionowo nie dodawałam, więc będę musiała sprawdzić!

    Na pewno, Instagram nie psuje, aż tak jakości zdjęć jak Facebook. Dlatego, zdecydowanie Instagram jest lepszy na zdjęcia ^ ^

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Social media

Zerknij także na moje profile w social mediach

Facebook

Bądź na bieżąco z nowościami z życia mojego studia graficznego. Znajdź mnie na Facebooku.

Lubię to

Instagram

Obserwuj moje konto na Instagramie. Zobacz zdjęcia i projekty, którymi dzielę się ze światem.

Obsrwuję

Darmowa wycena

Skontaktuj się ze mną i uzyskaj wycenę w 24 godziny

Masz pytania lub wątpliwości?
Porozmawiajmy o Twoim biznesie. Wycena w 24 godziny.

+48 798 929 435

Porozmawiamy o Twoim projekcie — w ciągu 24 godzin możesz liczyć na pierwszy kontakt z mojej strony.

Wycena przygotowana specjalnie dla Ciebie — przygotuję ofertę szytą na miarę, która zawierać będzie wszystkie najważniejsze czynniki.

Wspólnie stworzymy świetny projekt — po akceptacji oferty możemy rozpocząć prace nad Twoim projektem.

    Zapisz się do Newslettera

    Otrzymaj 10% rabatu na pierwsze zlecenie!


    Planujesz stworzenie strony www lub rebranding logo? A może interesujesz się grafiką i designem? Zapisz się do mojego newslettera i odbierz 10% zniżki pierwsze zlecenie.