Grafik komputerowy Puck, Gorzów Wlkp.
Tworzę silne marki. Od podstaw.
darmowa wycena

20 października 2020 0 komentarzy

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

10 powodów, dlaczego rebranding strony internetowej jest dla Ciebie

10 powodów, dlaczego rebranding strony internetowej jest dla Ciebie

Wciąż nie wszystkie firmy zdają sobie sprawę, że ich sukces uzależniony jest od tego, jak są one postrzegane w oczach potencjalnych klientów. Rebranding strony internetowej to jeden ze sposobów na odświeżenie wizerunku marki, jej wyróżnienie się na tle konkurencji oraz lepsze pozycjonowanie na rynku. 

Co to jest rebranding strony internetowej?

Rebranding polega na zmianie wizerunku oraz wykorzystania go do osiągnięcia założonych celów biznesowych. Jego zadaniem jest m.in. zdobywanie rynku, budowanie przewagi nad konkurencją oraz kreowanie silnej marki w oczach potencjalnych klientów. To natomiast może zaprocentować większą sprzedażą. Najczęściej kojarzony jest ze zmianą identyfikacji wizualnej. 

Przykład rebrandingu: Odświeżenie logo Campingu Alexa

10 powodów, dlaczego rebranding strony internetowej jest dla Ciebie
Rebranding marki Alexa

Rebranding strony firmowej polega na zmianie strony internetowej, aby stała się ona bardziej przyjazna użytkownikom i czytelniejsza. Dobrze wykonana strona www pomaga zwiększyć ruch oraz przyciągnąć potencjalnych klientów. Dlatego ważne jest, aby systematycznie dostosowywać ją do zmieniających się trendów. Nawet najbardziej uniwersalna strona internetowa po kilku latach może nie przynosić oczekiwanych efektów. 

Rebranding – po co oraz czy warto? 

Każdy rebranding, czy to identyfikacji wizualnej, czy strony internetowej, powinien zostać poprzedzony analizą sytuacji biznesowej firmy. Jeżeli cały proces zostanie źle przeprowadzony, może zakończyć się porażką i nie przynieść założonych rezultatów. Dlatego warto zlecić rebranding strony internetowej specjalistom, którzy się na tym znają. 

Najczęściej jednak rebranding przynosi doskonałe efekty i kończy się zwiększeniem ruchu na stronie, większą sprzedażą oraz zwiększeniem lojalności klientów. 

Zapoznaj się z moją ofertą: Rebranding logo

Dlaczego warto przeprowadzić rebranding strony firmowej? 

Większość firm decyduje się na rebranding ze względów wizerunkowych. Zazwyczaj dotyczy on jednak odświeżenia wizerunku marki, rzadziej stron internetowych. 

Chcąc jednak nadążyć za najnowszymi trendami, wyprzedzić konkurencję oraz być lepiej postrzeganym przez klientów, należy rozważyć również rebranding strony internetowej. 

Oto 10 powodów, dlaczego rebranding strony internetowej jest dla Ciebie:

rebranding strony internetowej

1. Strona internetowa nie zapada w pamięci 

Czasami zdarza się, że strona internetowa nijak ma się do nazwy firmy lub nawet profilu jej działalności. Wszystko, co składa się na markę, można zakorzenić w umysłach odbiorców. Warto zatem zatroszczyć się o to, aby strona internetowa była spójna z wizerunkiem marki i stanowiła jedną całość. 

2. Strona www nie odzwierciedla charakteru firmy 

Po co robić rebranding? Również po to, aby strona internetowa odzwierciedlała pełen charakter firmy. Często strony www nie uwzględniają niektórych usług świadczonych przez danego przedsiębiorcę, ponieważ w pierwotnym kształcie nie zaplanowano miejsca na ewentualne poszerzenie oferty. Klient nie ma więc okazji, aby zapoznać się z informacjami na temat wszystkich usług danego podmiotu. 

3. Strona firmowa jest przestarzała 

Firmy, które działają na rynku już kilka lat, chociaż mają więcej doświadczenia, mogą tracić w oczach klientów w innych segmentach. Przestarzała strona internetowa to jeden z aspektów zniechęcających do skorzystania z usług danego podmiotu. Warto podążać za rozwojem technologii i zdecydować się na rebranding strony firmowej, gdy zastosowane na niej rozwiązania w żaden sposób nie mają się do obecnej, wirtualnej rzeczywistości. 

4. Rebranding strony internetowej: gdy spada ruch i sprzedaż

Tym, co powinno zaniepokoić każdą firmę, jest spadek ruchu na stronie oraz wielkości sprzedaży. Upodobania klientów zmieniają się zarówno co do samych produktów i usług, jak i wyglądu stron internetowych. Jeżeli ustalisz, że spadek ruchu i sprzedaży spowodowany jest starą stroną internetową, a chcesz utrzymać się na rynku – koniecznie powinieneś rozważyć rebranding strony internetowej. 

5. Strona internetowa nie przyciąga grupy docelowej

Przykłady rebrandingu można wyliczać w nieskończoność. Zauważa się również, że niektóre strony internetowe nie przyciągają konkretnej grupy docelowej. Umówmy się, inaczej powinny być skonstruowane strony dla kancelarii prawnych, a całkiem inaczej te z akcesoriami dla dzieci. Jeżeli chcesz trafić ze swoją ofertą do konkretnych osób, musisz dopasować się do ich oczekiwań. Również tych w zakresie wyglądu strony internetowej. 

6. Brak spójności w wizerunku marki 

Mowa tu przede wszystkim o braku spójności w wizualnej części marki – kolorystyce, grafikach czy zdjęciach. Strona internetowa powinna zostać zaprojektowana od A do Z. Wszystkie poszczególne części powinny ze sobą współgrać, tworząc jednolitą całość. Rebranding strony firmowej to czasami jedyny sposób na ujednolicenie wizerunku marki. 

7. Gdy firma wkracza na nowy rynek

Rebranding strony internetowej skierowany jest również do firm, które wkraczają na nowe rynki. Mowa tu m.in. o różnicach kulturowych. W niektórych krajach pewne nazwy lub grafiki mogą wywołać niewłaściwe odczucia czy skojarzenia. 

8. Gdy marka chce zbudować silny wizerunek 

Niektóre marki mogą być pozbawione celu czy wartości, co skutkuje tym, że przyciąganie klientów może być utrudnione. Silny wizerunek marki buduje wiele elementów, w tym przemyślana i funkcjonalna strona internetowa. 

9. Rebranding strony internetowej: gdy konieczna jest zmiana pozycjonowania marki 

W pozycjonowaniu marki ważna jest unikatowość projektów. Jeżeli więc konkurencja naśladuje Twoją stronę, może czas na zmiany? Ponadto czasami firma wymaga pozycjonowania zgodnie z nowymi trendami. Wiąże się to nie tylko ze zmianą szaty graficznej strony internetowej, ale także znajdujących się na niej treści. 

10. Łączenie dwóch firm w jedną 

Czasami zdarzy się, że dwie firmy połączą się w jedną. W takich przypadkach najczęściej zależy im na wydobyciu wszelkich zalet obu marek. Warto pozostać przy jednej ze stron internetowych, zmieniając nieco jej kształt, charakter, wygląd i dopasowując do obu firm. Rebranding to często szansa na wzmocnienie wizerunku marki, poszerzenie oferty oraz zyskanie nowych klientów. 

Rebranding strony internetowej może być podyktowany różnymi czynnikami. Najczęściej jednak ma związek z koniecznością odświeżenia strony firmowej, dopasowaniem się do nowych trendów na rynku oraz zmianą pozycjonowania. Powodów, które przemawiają na jego korzyść, jest wiele. Warto jednak powierzyć zarówno branding, jak i rebranding stron internetowych specjalistom z tej dziedziny. 

Oceń artykuł:
5/5 - (głosów: 4)
Autor artykułu:
Fajnie, że tu jesteś. → Poznajmy się bliżej, zobacz kim jestem.

najnowsze artykuły

To może Cię także zainteresować

Jak sztuczna inteligencja rewolucjonizuje projektowanie graficzne: Przyszłość branży
19 czerwca 2023 0 komentarzy

Jak sztuczna inteligencja rewolucjonizuje projektowanie graficzne: Przyszłość branży

W dzisiejszym artykule przyjrzymy się temu, jak sztuczna inteligencja (AI) zmienia krajobraz projektowania graficznego i wpływa na branżę. Rozwój AI przynosi za sobą nowe możliwości […]

Czytaj dalej
Sztuczna Inteligencja w Grafice Komputerowej: Nowa Funkcja w Photoshop Beta
1 czerwca 2023 0 komentarzy

Sztuczna Inteligencja w Grafice Komputerowej: Nowa Funkcja w Photoshop Beta

W tym artykule skupimy się na nowej funkcji AI w programie Photoshop Beta, która wprowadza fascynujące możliwości dla projektantów grafiki. Nowa funkcja AI w Photoshop […]

Czytaj dalej
Jak zrobić backup strony WordPress?
30 kwietnia 2023 1 komentarz

Jak zrobić backup strony WordPress?

Backup strony w WordPressie to jedna z najważniejszych czynności, jaką powinien wykonywać każdy właściciel strony opartej na tej platformie. Wraz z rosnącą ilością danych, treści […]

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Social media

Zerknij także na moje profile w social mediach

Facebook

Bądź na bieżąco z nowościami z życia mojego studia graficznego. Znajdź mnie na Facebooku.

Lubię to

Instagram

Obserwuj moje konto na Instagramie. Zobacz zdjęcia i projekty, którymi dzielę się ze światem.

Obsrwuję

Darmowa wycena

Skontaktuj się ze mną i uzyskaj wycenę w 24 godziny

Masz pytania lub wątpliwości?
Porozmawiajmy o Twoim biznesie. Wycena w 24 godziny.

+48 798 929 435

Porozmawiamy o Twoim projekcie — w ciągu 24 godzin możesz liczyć na pierwszy kontakt z mojej strony.

Wycena przygotowana specjalnie dla Ciebie — przygotuję ofertę szytą na miarę, która zawierać będzie wszystkie najważniejsze czynniki.

Wspólnie stworzymy świetny projekt — po akceptacji oferty możemy rozpocząć prace nad Twoim projektem.

    Zapisz się do Newslettera

    Otrzymaj 10% rabatu na pierwsze zlecenie!


    Planujesz stworzenie strony www lub rebranding logo? A może interesujesz się grafiką i designem? Zapisz się do mojego newslettera i odbierz 10% zniżki pierwsze zlecenie.