Grafik komputerowy Puck, Gorzów Wlkp.
Tworzę silne marki. Od podstaw.
darmowa wycena

9 września 2020 0 komentarzy

Co to jest system zarządzania treścią CMS?

Co to jest system zarządzania treścią CMS?

System zarządzania treścią, w skrócie CMS (Content Management System), to oprogramowanie, które pomaga użytkownikom tworzyć, zarządzać i modyfikować treści na stronie internetowej bez potrzeby posiadania specjalistycznej wiedzy technicznej. Mówiąc prościej, system zarządzania treścią CMS to narzędzie, które pomaga zbudować stronę internetową bez konieczności pisania całego kodu od początku (nie są nawet potrzebne umiejętności i wiedza programistyczna). 

Zamiast stawiać własne miejsce do budowania stron internetowych, przechowywania obrazów i innych treści, system zarządzania treścią obsługuje wszystkie podstawowe elementy infrastruktury, dzięki czemu możesz skoncentrować się na innych rzeczach, które wykonujesz na swojej stronie, aby zwiększyć jej potencjał. 

Na skróty:

 1. Jak działa system zarządzania treścią? 
 2. Systemy zarządzania treścią – przykłady
 3. Jakie strony www można tworzyć za pomocą systemów zarządzania treścią?
 4. Funkcje systemów CMS
 5. Jaka jest najlepsza platforma CMS?
 6. Jak zbudować stronę internetową z systemem zarządzania treścią?
 7. Podsumowanie

Jak działa system zarządzania treścią? 

Abyś mógł ogarnąć i wyobrazić sobie jak działa ten system, zajmiemy się szybkim przeglądem interfejsu WordPress (to jeden z najlepszych przykładów systemu CMS). 

Zacznijmy od stworzenia treści. Bez CMS musiałbyś napisać plik HTML i przesłać go na własny serwer (hmm… Skomplikowane, prawda?) Intuicyjny system CMS WordPress pozwala Ci po prostu napisać tekst w wyznaczonym miejscu, który jest bardzo zbliżony do edytora Microsoft Word. Brzmi prościej i znajomo, prawda? Dokładnie tak samo, możesz działać na multimediach, obrazach, które chcesz dodać do treści. Wystarczy kliknąć, dodaj multimedia, wybrać plik z komputera i gotowe. 

system zarządzania treścią
Widok edytora tekstu w systemie zarządzania treścią WordPress

System ten umożliwia ci również pokazanie tworzonej przez ciebie treści w sposób, jaki chcesz (dostępne są różne szablony widoku treści). Możesz również zaopatrzyć się a w niepowtarzalne, autorskie szablony WordPress.

Systemy zarządzania treścią – przykłady 

WordPress to najlepszy i najbardziej intuicyjny system CMS. Jednak oczywiście nie jedyny. Poza WordPress innymi systemami zarządzania treścią są:

Jednak nie oferują one aż tylu możliwości co wspomniany WordPress. 

Jakie strony www można tworzyć za pomocą systemów zarządzania treścią?

Systemu CMS możesz używać nie tylko do tworzenia treści na strony www, ale także tworząc: 

Funkcje systemów CMS

W zależności od wybranego systemu funkcje te mogą się różnic, jednak istnieje kilka standardów, które są dostępne zawsze. Należą do nich na przykład:

WordPress oferuje wiele innych przydatnych podczas pisania funkcji. Najbardziej przydatną funkcją jest sprawdzanie tekstu pod kątem SEO. Mamy możliwość wprowadzenia słowa kluczowego, sprawdzenia optymalnego tytułu, czy długości tekstu. Możemy również wpisany tekst dostosować do wyświetlania na różnych urządzeniach. Z poziomu panelu możemy również zarządzać całym zespołem, który pracuje na danej stronie. Poprzez stronę masz również możliwość udostępniania treści w mediach społecznościowych. 

Jeśli prowadzisz sklep, funkcje e-commerce pozwolą Ci łatwo zorganizować sprzedaż na Twojej witrynie. 

Jaka jest najlepsza platforma CMS?

Śmiało, można powiedzieć, że najlepszym, najprostszym w obsłudze jest WordPress. Dzięki szeregom podpowiedzi w trakcie tworzenia tekstu nie sposób pominąć ważnych rzeczy.

Co to jest system zarządzania treścią CMS?
logo WordPress

Jeżeli jednak inne obowiązki w firmie, czy w domu nie pozwalają Ci dostatecznie zająć się stroną, oferuję Ci swój czas i profesjonalną pomoc. Chętnie zaopiekuję się Twoją stroną WWW, a Ty będziesz mógł zająć się innymi rzeczami.

Jak zbudować stronę internetową z systemem zarządzania treścią?

Przedstawiamy krótką instrukcję krok po kroku:

Korzystanie z systemu CMS znacząco ułatwia i przyspiesza pracę z tekstem. Więc niezależnie od tego czy jesteś początkujący w tych dziedzinach, czy już starym wyjadaczem, warto zawsze ułatwić sobie pracę, a zaoszczędzony czas przeznaczyć na inne, ważne sprawy. 

Możesz także zlecić wykonanie strony internetowej opartej o CMS

Czy uważasz, że Twoja strona nie jest w pełni dobra, tak jak byś chciał? Nie spełnia Twoich oczekiwań? A może jeszcze nie masz jej wcale? W tym również Ci pomogę, tworząc od podstaw Twoje miejsce w sieci lub modernizując istniejącą już witrynę. Zapoznaj się z moją ofertą na tworzenie stron WWW.

Podsumowując system zarządzania treścią CMS, ułatwi Ci zdecydowanie pracę i ją przyspieszy. Warto więc zapoznać się z możliwościami, jakie daje ten system i zacząć korzystać z niego już dziś. 

Oceń artykuł:
Autor artykułu:
Fajnie, że tu jesteś. → Poznajmy się bliżej, zobacz kim jestem.

najnowsze artykuły

To może Cię także zainteresować

Darmowe wtyczki WordPress – TOP 15
17 września 2021 0 komentarzy

Darmowe wtyczki WordPress – TOP 15

Darmowe wtyczki WordPress to coś, co wyróżnia ten system na tle innych CMS-ów. W wersji podstawowej (bez wtyczek) jest on dość prosty i ograniczony, lecz […]

Czytaj dalej
Grafika na bloga 2022 – jak ją przygotować?
2 września 2021 0 komentarzy

Grafika na bloga 2022 – jak ją przygotować?

Aby być na bieżąco z najnowszymi trendami i mieć ogólny obraz tego, czym kierować się przy projektowaniu bloga, przeczytaj moje poprzednie artykuły o trendach w […]

Czytaj dalej
Top 20 darmowych szablonów WordPress 2022
19 sierpnia 2021 0 komentarzy

Top 20 darmowych szablonów WordPress 2022

Korzystanie z internetu to dziś nie przywilej, a konieczność. Jedną z jego głównych funkcji nadal jest przekaz informacji i komunikacja. Wachlarz zastosowań został jednak rozbudowany […]

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Social media

Zerknij także na moje profile w social mediach

Facebook

Bądź na bieżąco z nowościami z życia mojego studia graficznego. Znajdź mnie na Facebooku.

Lubię to

Instagram

Obserwuj moje konto na Instagramie. Zobacz zdjęcia i projekty, którymi dzielę się ze światem.

Obsrwuję

Darmowa wycena

Skontaktuj się ze mną i uzyskaj wycenę w 24 godziny

Masz pytania lub wątpliwości?
Porozmawiajmy o Twoim biznesie. Wycena w 24 godziny.

+48 798 929 435

Porozmawiamy o Twoim projekcie — w ciągu 24 godzin możesz liczyć na pierwszy kontakt z mojej strony.

Wycena przygotowana specjalnie dla Ciebie — przygotuję ofertę szytą na miarę, która zawierać będzie wszystkie najważniejsze czynniki.

Wspólnie stworzymy świetny projekt — po akceptacji oferty możemy rozpocząć prace nad Twoim projektem.

  Zapisz się do Newslettera

  Otrzymaj 10% rabatu na pierwsze zlecenie!


  Planujesz stworzenie strony www lub rebranding logo? A może interesujesz się grafiką i designem? Zapisz się do mojego newslettera i odbierz 10% zniżki pierwsze zlecenie.